HALK EKMEK KUYRUĞU..!

Özel fırınların 2.5 Liraya sattığı ekmeği 1.20 Liraya satan Karabük Belediyesi Halk Ekmek fırının önünde her gün kuyruk olmaya başladı.

Manşet 02.02.2022, 14:16 02.02.2022, 14:23
2671
HALK EKMEK KUYRUĞU..!
banner131
banner36

Son aylarda vatandaşın temel gıda maddesi olan ekmeğe gelen üst üste zamlardan sonra insanlar ucuz ekmeğe yönelmeye başladı.

Karabük merkezde 2.5 liraya satılan ekmek ücretlerinin önümüzdeki günlerde daha da artması beklenirken, Karabük Belediyesine bağlı Halk Ekmek ise 1.20 liraya satılıyor.

Halk ekmek fiyatının iki katına ekmek almak istemeyen dar gelirli aileler, Cuma pazarında bulunan Halk Ekmek Fırının önünde günün hemen hemen her saati kuyruk oluşturuyor.

Özellikle düşük gelirli ailelerin daha çok tükettiği ekmeği yarı yarıya ucuz almaya çalışan vatandaş birçok mahallede bulunan halk ekmek satış büfelerinin önünde de kuyruk oluşturuyor.

HALK EKMEK SATIŞ BÜFESİ İSTEYEN MAHALLE ARTTI

Özel fırınların yarı fiyatına halka ekmek satışı sunan Karabük Belediyesi Halk Ekmek satış büfelerinin olmadığı bazı mahalleler imza kampanyası düzenleyerek, satış büfesi konmasını istiyor.

Halk Ekmek satış büfesi isteyen bu mahallelerin başında Fatih Mahallesi bulunuyor.

UZUN YILLARDIR HALK EKMEK KUYRUĞU OLMAMIŞTI

Son aylarda kur artışından kaynaklanan gıda maddelerin artışı ve enflasyonun yükselmesi ile ucuz ekmek satan belediye ekmek fırınlarının ününde uzun yıllardır görülmeyen vatandaş kuyrukları tekrar görülmeye başlandı.

Yorumlar (10)
İSMAİL ALTUNKUM 7 ay önce
Beyaz çay, ejder meyvesi, efuli (liçi meyvesi eşliğinde) aloe vera (starex meyvesi eşliğinde), orman meyveli spesiyal, bahçe naneli limonata , pataşur içerisinde Çerkez tavuğu ,zencefilli somonlu suşi, tartolet içerisinde humus. Okuyamıyoruz bile.BU MİLLET BİR EKMEĞİN PEŞİNDE.Bumu sizin Müslümanlığınız Hz Ömer adaletiniz.HZ Muhammedin söyledikleri.Kuran_ı Kerimin söyledikleri bumu size.O yetim,o gariban ağlarken,bu dünyadada,öbür dünyadada gülebileceğinizii sanıyorsunuz.Bu kadar zengin bir coğrafyada milleti bir dili ekmeğe muhtaç edip,20 sene memleketi yönetip,halen yüsüzce konuşabiliyorsanız.bırak tutuklamayın beni.asın beni.öbür dünyada yüzleşiriz.hoş sizin öbür dünya gibi bir sevdanız yokta.......!!!!
Ali Cantez 7 ay önce
Senin tuzun kuru herhalde. Muhalefete taş atma günü degil. Hatalardan ders çıkartma zamanı... Millet Aç umutsuz...
Karabuklu 7 ay önce
Bugün muhalefet olanlar iktidar olsa bu sorunlar daha da beter olur çözülmez.Ulkemizde zihniyet sorunu var. Muhalefet 50 bin yemek parası verir 100 bin yatak parası bunlar iktidar olsa nolcak
Zampül partisi 7 ay önce
Bekâ var bekâ
Ali Cantez 7 ay önce
Allah Yardımcımız olsun. İflas etti ülke.. Osmanlı devletinin sonundada ülke borça sarmıştı. Her kes kasketini önüne koyup düşünmeli...
hersey vatan için .. 7 ay önce
mıllet ekmek alabılıyor ekmek varkı alıyor..ya ekmek olmasa neyın kuyruguna gırecek mıllet ..ulkede hersey yolunda sıkıntı ,sorun yok herkes memun hayatından mutlu..beledıye fırının ekmeğı kalıtelı ,ucuz,hıjyen ve tadı guzel tabikıde kuyruk olur.nasıl ramazanda pıde kuyrugu oluyorsa buda normal..
Ali Cantez 7 ay önce
Polyannacılık oynamaya devam et. Bardağın dolu tarafına bakıyorsun ama farkrtemediğim bir şey var, o da bardak boş....
güven özçetin 7 ay önce
Memleket elden gıderse yıyecek ekmek deyıl kırıntıda bulamayız.ayrıca bu zamların sorumlusu hukumet deyıl tum dunyanın basına bela olan pandemıdır. Reıs bu ortamda ulkeyı gayet guzel ıdare ettı Allah razı olsun. Bu fahış zamları yapanlardan hesap soracagınız yerde hukumetı elstırıyorsunuz bravo. Acaba getırecegınız sıyası partı yada partıler bu ulke ıcın 1 tane bıle proje sunabılıyorlarmı.Destegı teror orgutlerı olan partılerden ve musluman olmayan partılerden ulkeyı yonetmesını beklemek ıncır agacından oklava yapılması gıbı olur ancak. Kuru ekmek ve hoşafla kazanılan bu ulkeyı poşete sogana vs pahalılıga kızıpda asla dusmana teslım etmeyız.
onuncuköyden 7 ay önce
Allah sana akıl fikir versin.
Ali Cantez 7 ay önce
O zaman lütfen bir zahmet kalk komşun aç mı tok mu faturalarını ödemiş mi sor ve varsa imkanın yardım etki samimi olduguna kanı getireyim. Hatice te degil neticeye bakalım.
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74