GECE YARISI ESENTEPE MAHALLESİNDEKİ YANGIN KORKUTTU

Esentepe Taşkent Caddesinde dört katlı binanın çatı katında çıkan yangın büyümeden söndürüldü.

Manşet 07.12.2020, 00:25 07.12.2020, 00:53
6411
GECE YARISI ESENTEPE MAHALLESİNDEKİ YANGIN KORKUTTU
banner36

Karabük'ün Esentepe Mahallesi, Taşkent Caddesi arkasında bulunan dört katlı bir apartmanın çatı katında çıkan yangın dairelere sıçramadan, Karabük ve Kardemir A.Ş. İtfaiyesi tarafından söndürüldü.

Dört katlı eski bir apartmanın çatı katında bu gece yarısı, şu an bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Mahallelilerin haber vermesinin hemen ardından olay yerine intikal eden Karabük ve Kardemir İtfaiyesi yaptığı hızlı müdehale ile çatı yangını dairelere sıçramadan ve büyümeden söndürdü.

Görgü tanıkları, apartman da bulunanların çatı katında zaman zaman ekmek yaptıkları ve bundan dolayı yangının çıkmış olabileceğini belirttiler.

Yangında herhangi bir can kaybı yada yaralanma olmazken, binada yaşayanların tedbir nedeniyle şimdilik tahliye edildiği ifade edildi.

Yangın söndürme çalışması sırasında, olay yerine İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ'da gelerek, bilgi aldı.    

Yorumlar (3)
Can@msn.com 1 yıl önce
Yetkililerce, bu şekilde çatıda, şurda burda evin arkasında önünde sık sık ateş yakan insanların ciddi cezai müeyyideye tabi tutulması lazım.
Şehirde köy hayatını sürdürmek olmaz. Apartmanda yaşarken müstakil evde veya gecekonduda yaşıyor gibi davranılmaz.
Cezalar caydırıcı olmalı. Bu kadar insanın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Bu yaşanan yangın ve patlamada eminin küçük çocukların unutamayacağı travma izi kalkacaktır. Çatıda veya bahçede ateş yakmak kentlerde yasak. Apartmanda tavuk horoz beslemek yasak. Ama her yer bu tür yanlışlarla dolu. Sokak araları Otobus kamyon, traktör römork ve çekici (tır) ve dorseleri ile dolu. Adeta kamyon otobüs otoparkı olmuş. Çöp konteynerleri tekrlekleri kırık, kapakları çıkarılmış. bakteri yuvası. Fildişi kulelerden çıkıp avamın ahvalini görmemiz gerek.
Yangının çıktığı bu mahallede ilgililerin ciddi bir uygulama yapması elzemdir.
misafir1234 1 yıl önce
İlgililerin uygulaması yangını söndürmek olur, bozuk itfaiyeyle gelip ne yapacağını şaşırmak değil.
Edep ya Hu 1 yıl önce
Yaw bu nasıl bir varoşluk. Çatıda ekmek yapmak nedir şehir göbeğinde. Evinde yap ekmeğini. İlla pislik börtü böcek fare yarasa içinde mi huzura eriyorsunuz. Alın erin huzura. Yakın şehri.
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74