ESKİPAZAR OSB İÇİN 12.5 MİLYON TL DAHA ALINDI

AK Parti Milletvekilleri, İl Başkanı Altınöz ile birlikte Bakan Varank'ı ziyaret ederek, Eskipazar OSB için 12.5 Milyon TL daha ek kamulaştırma ödeneği aldılar.

banner108
Manşet 02.06.2021, 22:44 02.06.2021, 22:54
737
ESKİPAZAR OSB İÇİN 12.5 MİLYON TL DAHA ALINDI
banner36

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmalarının Kasım ayı itibari ile başlamış ve kamulaştırma çalışmaları için bölge milletvekillerinin Sanayi Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde 27 Milyon 500 Bin TL’lik ödenek Karabük’e gelmişti.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal, beraberinde İl Başkanı Av. İsmail Altınöz ile birlikte bu gün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı tekrar ziyaret ederek, Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini ve ek ödenek ihtiyacının oluştuğunu dile getirerek, bölge açısından önemli bir sanayi alanı olan Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmalarının hızlanması ve devamı için 12 Milyon 500 Bin TL’lik ek ödeneğin onayını aldılar.

İl Başkanı Altınöz ile birlikte, Milletvekilleri Güneş ve Ünal; Gelecek ödenek ile beraber kamulaştırma oranının %80’ e ulaşacak olup, 2021 Yılı sonuna kadar kamulaştırmanın tamamı bitirilerek, yatırıma hazır hale geleceği bilgisini verdiler.

Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal; “Daha önce dile getirdiğimiz çağrımızı yenileyerek, ülkemizin güçlü sanayicilerini, yatırımcılarını ve ortaklarını bölgemize davet ediyor, İsmetpaşa sanayi bölgesinin hem üretimde hem istihdamda cazibe merkezi olacağına yürekten inanıyoruz. 
Projenin Kamulaştırılması hususunda ve tüm taleplerimiz noktasında verdikleri destekler için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, tüm Karabük halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Dediler. 

Ziyarette AK Parti Karabük İl Başkan Yardımcıları Osman Uzunoğlu, Yıldıray Yıldırım ve Berat Baykara da hazır bulundu.

Yorumlar (5)
Mustafa 6 ay önce
Arazilere biçilen fiyat çok düşük,köylüler mağdur edilmemeli,devlet bu fiyata çakıl taşı satmaz,tarla alıyorsunuz.
Nihat kuleli 2 ay önce
M2 sine 18 lira yerine bedava isteseydiniz bu köylü onu da verirdi köylünün karnı aç gözü tok.
Nihat kuleli 2 ay önce
Türkiye’nin hiçbir yerinde OSB kurulacak nitelikteki yerini m2 sini 100 -200 liradan aşagıya alamazsınız . Siz köylüden m2 sini 18 liraya alıyorsunuz. Ben bir sene sonra siz bu parselleri sanayiciye kaç liradan vereceksiniz onu da göreceğiz 18 liranın 40 katı ile sanayiciye verirseniz. Burda mağdur köylü olur.
muhammet 7 ay önce
İsmail Altınöz en başarılı il başkanı
ersin 7 ay önce
HELAL OLSUN AK PARTİYE
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74