ELEKTRİK KESİNTİLERİ İSYAN ETTİRİYOR

Son günlerde Karabük ve Safranbolu'da yaşanan uzun elektrik kesintileri halkı çileden çıkardı. Vatandaş Enerjisa'da hiçbir muhatap bulamıyor.

banner108
Manşet 12.05.2021, 21:02 12.05.2021, 21:20
3307
ELEKTRİK KESİNTİLERİ İSYAN ETTİRİYOR
banner36

Son iki-üç gündür Karabük ve Safranbolu’nun birçok mahallesinde akşamüzeri yaşanan uzun elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı.

Karabük ve Safranbolu’nun birçok mahallelerinde iftara yakın yapılan elektrik kesintileri uzun saatler sürüyor ve insanlar nedenini bilmediği elektrik kesintileri ile ilgili Enerjisa’da muhatap bulamıyor.

Ağırlıklı Safranbolu’nun geniş bir kesiminde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili “Mübarek Ramazan ayının son günlerinde iftar saatine yakın kesinti yapılıyor ve uzun saatler elektrik gelmiyor. Elektrik arızayı aradığımızda da karşımıza telesekreter çıkıyor ve hiçbir yetkiliye ulaşamıyoruz.” Şeklinde şikayetlerini getiren insanlar artık isyan etme noktasına geldiklerini belirtiyorlar.

Elektrik kesintilerinin neden yapıldığını ve ne zaman kesintinin sona ereceği gibi sorulara cevap bulamayan vatandaş “Enerjisa’da hiçbir yetkiliye ulaşamıyoruz. Sayın Valimiz ve Kaymakamımız eziyet haline gelen bu elektrik kesintileri ile ilgili yaşadığımız mağduriyeti lütfen gidersinler” diyorlar.

Yorumlar (4)
Ahmet Sarı 7 ay önce
İyi bayramlar. Bence büyük bir bilgi eksikliği var. Bulunduğumuz Safranbolu Esentepe mah. de ki bulunduğumuz yerin 100mt. üstündeki ve 100mt. aşağısındaki mevkilerde elektrik vardı. Ayrıca Esenler cad.de devamlı arıza veya bilemediğimiz sebeblerle elektrik kesintisi olmaktadır. Babamız 24 saat elektrikli makineye bağımlı koah hastası olduğundan devamlı bu sıkıntıyı yaşıyoruz.
Fakat bunu ancak yaşıyanlar anlıyabilir.Geçici arıza onarımları yerine köklü çözüm istiyoruz. Dün gece yarısına kadar koah hastası babama oksijen tüpü aradım. İl sağlık müdürümüze bile mesaj atmak zorunda kaldım. Bütün ilgililerden bu konunun derinlemesine incelenmesini istiyoruz. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.
Poyraz 7 ay önce
Eee basın olarak sizdemi ogrenemediniz cevabi nerde???
Recep KARTAL 7 ay önce
Yıl 2021 olmuş elektrik kabloları yer altından geçiyor fırtına yok deprem yok yeni elektrik trafosu yapıyorlar sanki mahrumiyet bölgesinde yaşıyoruz elektrik borcunu ödemeyen doğuda bile bu kadar kesintisi olmaz onların ödemediği elektrik borcunu bizden kestikleri halde tamamen rezalet beceriksizlik
Ali Cantez 7 ay önce
Sayın Valimiz bir el atsada elektrik kesintilerinin bir an önce sonLandırsa ...
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74