DEĞİRMENCİ’YE İKİNCİ YOLSUZLUK DAVASI YOLDA

Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Recep Akyel ile Ferhan Öner, milyonlarca lira yolsuzluk iddiası hakkında suç duyurusunda bulundular.

Manşet 18.06.2022, 22:12 18.06.2022, 23:03
4574
DEĞİRMENCİ’YE İKİNCİ YOLSUZLUK DAVASI YOLDA
banner131
banner36

İskenderun D.Ç’den geçmiş yıllarda alınan 17 Milyon Lira ile ilgili Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci hakkında açılan mahkemeden sonra, ikinci bir yargı süreci daha başladı.

Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Adayı Recep Akyel ile yine Genel Başkan Yardımcısı Ferhan Öner, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

2019 yılında Ankara, Çukurambar’daki genel merkez binasının yapımında fazla ödenen yaklaşık 16 Milyon Lira ile muhasebe çalışanları üzerinden başka yerlere ve kişilere aktarılan paralar ile ilgili savcılık inceleme başlattı.

SUÇLAMALAR ÇOK AĞIR

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun ve üç muhasebe çalışanı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusundan sonra çok ciddi suçlamalar ile ilgili inceleme başlatıldı.

'Güveni kötüye kullanma, özel belgede sahtecilik, dolandırıcılık, zimmet, irtikap ve ihaleye fesat karıştırma' gibi suçlamalar ile karşı karşıya kalan Genel Başkan Yunus Değirmenci ile yardımcısı Bayram Altun ve muhasebe çalışanlarının savcılık tarafından önümüzdeki günlerde ifadelerinin alınacağı belirtildi.

MİLYONLAR KAYIPMIŞ..!

Özçelik İş Sendikası Genel Merkezinde milyonlarca lira paraların başka kişilere ve yerlere aktarıldığı, usulsüz bir şekilde yapılan harcamaların yerine alakasız faturalar alındığı iddiaları ile uzun bir süredir muhatap olan Değirmenci ve yardımcısı Altun, şimdi de Genel Merkez binasının yapımında milyonlarca lira fazla para ödendiği şaibesi altındalar.

2018’de başlanan ve yüklenici firma ile 6 Milyon 500 Bin Liraya anlaşıldığı, fakat bir buçuk yıl sonra biten binaya yapım maliyeti olarak 23 Milyon Lira ödendiği iddia ediliyor.

ALAKASIZ FATURALAR ALINMIŞ..!

Usulsüz yapılan harcamaların ve muhasebe çalışanları üzerinden aktarılan paraların karşılığında, organizasyon, mobilya ve buna benzer gibi yüksek miktarlarda gider faturaları alındığı iddiaları aylardır konuşuluyor.

MAHKEME DAHA YENİ TÜM GELİR, GİDER VE BANKA KAYITLARINI İSTEMİŞTİ

Ankara 4. İş Mahkemesi, Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci hakkında açılan usulsüzlük davasından dolayı geçtiğimiz günlerde sendikanın tüm aidat gelir kayıtlarını, defteri kebirini, sendikanın tüm banka hesaplarına ait hesap hareketlerini istemişti.

MUHASEBE ÇALIŞANLARIN MAAŞLARI İLE BANKA KAYITLARI ARASINDA UÇURUM MU VAR?

Sendika genel merkezinde çalışan Muhasebe Müdürü ve iki muhasebe elemanın aldığı maaşlar ile banka hesaplarındaki hareketlerin incelenmesi gerektiği özellikle vurgulanıyor.

Aldıkları maaş ile yaptıkları para havaleleri arasında uçurum olduğu öne sürülürken, “Yılda yüz bin lira ya yakın maaş alan bir muhasebe çalışanı, aldığı maaşının çok üzerinde kendi banka hesaplarından başka yerlere para aktarıyorsa, her şey ortada.” yorumu yapılıyor.

DEĞİRMENCİ’YE İKİNCİ YOLSUZLUK DAVASI DA YOLDA

Recep Akyel ve Ferhan Öner’in suç duyurusundan sonra başlayan incelemeden sonra savcılığın yolsuzluk iddialarını mahkemeye sevk etmesi bekleniyor.

Genel Başkan Değirmenci ve yardımcısı Altun hakkında açılan birinci davadan sonra, ikinci yargı sürecinin başlaması ile birçok önemli çevreler gözlerini Özçelik İş Sendikası’na çevirdi.

RECEP AKYEL “EMEKÇİNİN AİDATINDAN GELEN HER KURUŞUN HESABINI SORACAĞIM

Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Adayı olan Recep Akyel, “Uzun süredir hiçbir karara ben ve Ferhan Öner arkadaşım imza atmıyorduk. Üyelerimizin emeğinden kesilen aidatların her kuruşunun hesabını soracağım. Aidatlardan elde ettiğimiz gelirlerin nereye gittiği belli değil. Buna ne benim ne de yol arkadaşım Ferhan Öner’in gönlü asla razı gelemezdi. Kim, emekçinin aidatını sendika kasasından uygun bir şekilde harcamadıysa, iki elim yakasında olacak. Yargı artık gereğini yapacaktır.” diye konuştu.

İŞTE DAVA DİLEKÇESİ

1 Haziran 2022 tarihinde Recep Akyel ve Ferhan Öner tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesi:

Suç duyurusunun içeriğinin yer aldığı 11 sayfalık dilekçe detaylarını da önümüzdeki günlerde paylaşacağız.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
21
açık
banner125
banner18
banner74