CHP MİLLETVEKİLİ AKSOY’DAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun iptal edilen ve önümüzdeki günlerde yapılacak Kanaat Önderleri toplantısı ile ilgili Hüseyin Avni Aksoy açıklamada bulundu.

Manşet 31.10.2020, 18:59 05.11.2020, 15:44
2819
CHP MİLLETVEKİLİ AKSOY’DAN AÇIKLAMA
banner36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iptal edilen ve önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Kanaat Önderleri toplantısı ile ilgili CHP Karabük Milletvekilli Hüseyin Avni Aksoy, Karabük Net Haber’e özel açıklamada bulundu.

Kanaat önderleri olarak belirlenen ve toplantıya davet edilen isimlerin CHP dışından olması ile ilgili oluşan tepkiler karşısında Milletvekili Aksoy “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile özel bir toplantı yaptık. Sayın Kılıçdaroğlu, Karabük’te yapılacak toplantıya ‘Kanaat Önderleri’ adı altında davet edilecek kişilerin tamamen CHP dışından ve hatta mümkünse CHP’ye oy vermemiş isimlerden olmasını istedi. Neden CHP’ye oy vermediklerini analiz etmek için. Ben de 100 kişilik CHP dışından ve hatta birçoğu CHP’ye oy vermemiş isimleri davet ettim. Çünkü biliyorum ki en az yarısı belki gelmeyecek.” Diye açıklamada bulundu.

Karabük’te CHP’nin köklü üyelerinin bunu bilmediğinden polemiklerin ve eleştirilerin başladığına da işaret eden Aksoy “Sayın Genel başkanın istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Partililerimiz ile görüşmeyecek diye bir durum da yok zaten. Toplantıdan sonra partililerimiz ile de geniş katılımlı bir toplantı daha gerçekleşecek.” İfadelerinde bulundu.

CHP Karabük Milletvekili H. Avni Aksoy, Genel Başkanın katılımı ile yapılması planlanan ama İzmir depreminden dolayı iptal edilen bu toplantının önümüzdeki yakın bir tarihte mutlaka yapılacağını da belirterek “Partililerimiz de çok değerli insanlar var. Onun bunun bilmeden lafına sözüne gelmesinler. Bizim tek amacımız CHP’nin önümüzdeki genel seçimlerde tek başına iktidara gelmesidir.” Dedi.  

Yorumlar (3)
Mehmet 1 yıl önce
Görünmezlik iksiri içen ilk insan.
ali rıza cantuğ 1 yıl önce
CHP Genel Başkanının Karabükte sivil toplumla yapacağı toplantıya katılacakları Hüseyin Avni Aksoy tek başına belirlememiştir,Herkes bilir ama Milletvekili bilmez bir Genel başkan Bir ilde program yapacaksa O İlin İl Başkanına sorar Programı ona yaptırır,
Karabükteki toplantıya gelecekleri İl Başkanı belirlemedi ise CHP İl başkanı itibar sorunu yaşamaktadır İstifa etmelidir,
Hüseyin Avni Aksoy Abdullah Çakır ile Kavgalı görünüp 2018 Yılında yaptıkları anlaşma ile bir dönem sen bir dönem ben oyunu oynamaktadır,
Ayrıca BRTV Mehmet Çetinkaya ile araları düzelsin diye bu toplantıya basından sadece Mehmet Çetinkaya davet edilmiş ve bu özel daveti Hüseyin Avni Aksoy Abdullah Çakır Elif Köse yapmıştır.
İsterseniz sorun Mehmet Çetinkayayı kim davet etmiş
Aksoy Çakır Köse Chp yi bitiren üçlü olarak tarihe geçecektir
Kefellioğlu 1 yıl önce
sayın vekilimiz h.avni aksoy onun bunun derken eski il başkanlarını mı işaret buyurmakta yada siz haber yaptınız size mi diyor? ayrıca sayın genel başkanımız gelirken chp li köklü isimler gelmesin mi demiş bu nasıl bir açıklamadır? biz anlamadık
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74