CHP "KARDEMİR'İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEĞİZ"

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, KARDEMİR'i malum şirketlere peşkeş çekilmesine müsade etmeyeceklerini vurguladı.

Manşet 04.11.2020, 13:13 05.11.2020, 15:40
4484
CHP "KARDEMİR'İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEĞİZ"
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, KARDEMİR A.Ş'nin son genel kurulunda 11 kişilik yönetime 9 ismin devlet tarafından atanmasını değerlendirdi.

CHP İl Başkanı Çakır, açıklamasında, KARDEMİR üzerine oynanan oyunların 3. perdesini sergilemelerine müsade etmeyeceklerini vurguladı.

Çakır, KARDEMİR'in yeniden devlete geçirilecek algısı oluşturulup, malum bazı şirketlere peşkeş çekilmek istenildiğini vurguladı ve "Karabük, 1937 yılında  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatları sonucu, ülkenin Başvekili İsmet İnönü tarafından milli kaynaklardan milli eserler üretilmesi adına temelleri atılan Demir Çelik fabrikaları ile kent olma özelliğine kavuşmuş, on binlerce İnsanımıza iş kapısı, aş kapısı olurken Ülkemize de ekonomik artı değer kazandırmıştır. 1995 Yılında Özelleştirilmesi kararı 1 TL sına DÇ Çalışanlarına, Karabük halkına,  Sanayicisine verilen ve bu kentin İnsanlarının taşın altına yüreğini, vücudunu koyması ile de ayakta kalmış bugünlere kadar gelmiştir." diyerek açıklamalarına şöyle devam etti.

"Geçtiğimiz dönemde SPK tarafından atanan siyasi isimlerin bir takım siyasi oyunları sonucu Karabüklü iş adamlarını birbirlerine düşürerek, Kardemir bünyesinde yönetim krizleri yaratanlar bu dönemde bir adım daha atarak, 9 Yönetim Kurulu üyesinin de atanması ile 2. perde oyunu sahneye koymuşlardır.

KARDEMİR için Karabük İşçisi, Karabük Sanayicisi taşın altına elini koyarken ve İşletmelerin bacalarının tütmesini sağlarlarken, birçok yatırımlar ve modernizasyonlar ile üretimi 3 milyon tona taşıyarak modern tesisler yapılmasında öncü rol oynarken, bugün ortaya konan 2. perde oyunun tüm Karabük farkındadır.

Devletleştirilecek algısı adı altında malum şirketlere peşkeş çekilmek istenmekte olduğu iddialarına CHP İl Başkanlığı olarak bizlerde katılıyoruz.

Ve diyoruz ki…

Bu kent 8 Kasım da öylesine dik bir duruş sergiledi ki, yine yeniden kentin kuruluşuna vesile olan KARDEMİR için kepenkleri indirir, doğmamış yetimin hakkı olan fabrikaları için yeniden meydanlara iner.

Ve diyoruz ki, KARDEMİR’İ bu DEVLET 1 Türk Lirası karşılığı Karabük halkına ve Karabük sanayicisine vermiştir, bu kentin tüm fertleri ‘Kardemir olmazsa, Karabük olmaz’ anlayışı ile Fabrikalarına sahip çıkmıştır.

Bundan sonrada sahip çıkacaktır.

En azından biz oynanmak istenen oyunları görmekte ve önce 1. Perdesi, ardından 2. perdesi sahnelenen oyunların 3. perdesine müsaade etmeyeceğiz

KARDEMİR Karabük halkının önem verdiği bir kurumdur.

Emeği olmayan birtakım İnsanların, Devletin baskısı ile yukardan aşağı bir yapılanma sonrası KARDEMİR’İ ele geçirme anlayışı hakim kılınacaksa, biz CHP olarak buna dur diyecek güçteyiz ve deriz."

Yorumlar (12)
Kömürcü apo 1 yıl önce
Bu kömürcü ne biliyorda ne konuşuyor acaba daha kendi partisine hakim değil kardemir e sahip çıkacakmış herkesi birbirine düşürdü Karabük genelinde chp de. Daha kendi yönetimindeki yönetim kurulu üyesi bayana sahip çıkamamış kardemir e sahip çıkacakmış güldürme bizi Postayı yemiş diyorlar meclis üyelerinden de diyorlar doğrumu?
Tanju 1 yıl önce
Her fırsatta Atatürk,İnönü madem Atatürk sevgin çok niye her fırsatta Ermeni Soykırımını kabul eden canan kaftancıoğlunun yanına gidiyorsun ?
Söylediğin her laf geçmiş icraatlarınla çelişkili.Karabük halkı senin hangi lafına inansın ?
Unutma Sen Atamın partisinden istifa ettiğinde gerçek CHP'liler seni parti binasına almayacak.Marzincden aldığın paraları iyi değerlendir.
kamil 1 yıl önce
siz önce kendinize sahip çıkın kardemir sizin gibileri aşar
ahmet 1 yıl önce
Ey chp li bu kardemir akparti öncesi topu dikmişti.Ecevit hükümetinden gram fayda gelmedi.Akparti ile borçları yapılandırıldı ve kardemir büyüdü.Tabiiki katdemiri de koruyacak ve kollayacak.Size ne oluyor?
Ali sen 1 yıl önce
Marzinc den kim ne kadar para aldı
Yarın Kardemir dende kimin ne kadar para alacağı belli olmaz
Akı Cantez 1 yıl önce
Okuduğum yorumun her tarafından Kibir akıyor...istanbuluda bu kibir kaybettirdi beyler..söyleyen Adam ı tanımam ama söylediklerinde doğruluk payı var.
Abduş noluyo 1 yıl önce
Apo sen ikili değil dörtlü oynuyorsun.
Partiyi 4 e böldün bu sebeple senin il başkanlığın bitik durumda.
Ömer Lütfü öner 1 yıl önce
Chp il başkanı önce sen Safranbolu daki bayan belediye meclis üyesine sahip çık sonra Kardemir sahip çıkarsın Ergün Başkaya bunu yayınla
Eflani 1 yıl önce
Chpnin tek derdi var fitne kaos iftira yalan NOKTA
Hulki 1 yıl önce
Atı alan Üsküdari geçti ...
Fikret Altınok 1 yıl önce
Ne diyo la bu , gözlerine bak gözlerine , fel fecir akıyor .. bir şey demeye gerek yok anlatıyor o gözler. Kalbin aynasını .. etrafına bu kadar yanlış yapan birini ömrümde bu partide görmedim .. yanlış yapmadığı adam kalmadı . CHP kimlerin elinde kaldı ey Allahım eyyy ..
keltepeli 1 yıl önce
Önce şu Safranbolu Belediyesini peşlerden bi kurtarsın.
Sakem de çalışan kurs hocalarının Fen işlerine sürgün edilip MOBİNG uygulamaya bi baksın.
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74