BU KADARI DA OLMAZ CAMİNİN MUSLUKLARI ÇALDILAR

Karabük'ün Kartaltepe Mahallesinde bir caminin tuvalet ve abdesthanesindeki musluklar yerinden sökülüp çalındı.

banner108
Manşet 09.01.2021, 21:45 09.01.2021, 21:49
1693
BU KADARI DA OLMAZ CAMİNİN MUSLUKLARI ÇALDILAR
banner36

Karabük’te bir caminin tuvalet ve abdesthanesindeki musluklar yerinden sökülüp çalındı.

Olay, Kartaltepe Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi’nde meydana geldi. Cevizlidere Yukarı Mahalle Camii’nin tuvalet ve abdesthanesindeki su saati ile 4’ü batarya olmak üzere 12 musluk kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Hırsızlık olayı camiye abdest almak için gelen bir vatandaş tarafından fark edilirken durum polise bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cevizlidere Yukarı Mahalle Camii Dernek Başkanı Mehmet Karan "Akşam ile yatsı arasında arkadaşın biri namaza gelirken bir şahsı görüyor. Cebinde pense varmış. 'Ne yapıyorsun buralarda' diye soruyor. Muhtemelen bizim şüphelendiğimiz şahıs o ama gözümüzle görmeyince bu konu hakkında da bir şey söylemek istemiyoruz.” diye konuştu.

Olayın yatsı namazından sonra gerçekleştiğini ifade eden Karan, çalınan malzemelerle ilgili de şunları söyledi; “Çeşme bataryaları, Tuvalet muslukları, abdesthane muslukları, su saatini almış. Saati ne yapacak bilmiyorum. 4 tane batarya 8 tane de musluk var. Bunları sökmüş almış. Cuma namazı öncesi fark ettik. Benim haberim yoktu. Çünkü yatsıdan sonra olduğu için olay. Sabah arkadaşın biri fark ediyor.”

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74