BAŞKAN VERGİLİ, REKTÖR POLAT'A TAM DESTEK VERDİ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat'a sahip çıktı. "Rektöre FETÖ taktikleri uygulanıyor."

banner108
Manşet 02.11.2021, 18:01 02.11.2021, 18:23
2590
BAŞKAN VERGİLİ, REKTÖR POLAT'A TAM DESTEK VERDİ
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Vergili, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a sahip çıktı. Vergili “Bunu yapanda eski FETÖ taktikleri kullanan biri”  

‘Ankara Kuşu’ isimli bir Twitter kullanıcısının Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat hakkındaki iddiaları ile ilgili konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Bunu yapanda eski FETÖ taktikleri kullanan, Karabük’le hiçbir ilgisi olamayan biri” dedi.  

Başkan Vergili, ‘Ankara Kuşu’ isimli Twitter kullanıcısının Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat hakkında yaptığı paylaşımlar hakkında da şunları söyledi;

“Benim tanıdığım rektörümüz ahlaki değerlere çok önem veren bir arkadaşımız. Ondan önceki, Allah rahmet eylesin, benim rakibimdi ama o da öyle bir isimdi. Refik hoca üniversiteyi çok iyi yerlere taşıdı. Yabancı öğrencilerle ilgili Türkiye genelinde bir merkez yaptı. Şimdi, odasına banyo yaptırmış gibi garip garip şeyler okuyorum. Ben ziyaretine gittiğim zaman Burhanettin Beyden devraldığı odada oturuyordu. Kendisinin bir ilave yaptırdığını sanmıyorum.”

“Bir adamın elinde bilgi ve belge varsa ismiyle çıkar ve söyler” diyen Vergili, “İşin garip tarafı bunları kim yazıyor? İsmi belli olmayan birileri. Bunu yapanda eski FETÖ taktikleri kullanan, Karabük’le hiçbir ilgisi olamayan ‘Ankara Kuşu’ denen biri. O yazıyor, sonra da basına düşüyor. Bana göre hiç doğru olmayan bir şey. Bir adamın elinde bilgi ve belge varsa ismiyle çıkar ve söyler. Bu tip adamların yazılarına zaten itibar edilmez. O ne kadar yazarsa yazsın ben onun yazdıklarını Refik Beye yakıştırmıyorum. Şöyle de olabilir üniversitenin içinden Refik Beyi kabullenmeyen biri böyle saçma sapan bilgileri vermiş, o da gelip incelemeden bu yazıları yazmış olabilir. Bu yazılarla Refik Bey değerlendirilmez. Bununla ilgili yerel basınımızda değerlendirme yaparsa bizim basınımıza da yakışmaz. Lütfen benim söylediklerimi değerlendirsinler. Çünkü o yazılanlarda Refik Beyin hareketlerine uygun hiçbir cümle yok. Ben o sözlerin hiçbirini kabul etmiyorum. Çünkü rektörümüz, tamamen üniversite ve Karabük için çalışan özverili bir arkadaşımız. Zaten görev süresinin dolmasına da 1.5 yıl kalmış. Ona bu saatten sonra ne banyo lazım, ne hamam lazım, ne de tas lazım. Bunların hepsi hikaye" ifadelerine ver verdi.

Yorumlar (7)
Ali Cantez 1 ay önce
Sayın vergili Destek verecrksen universitenin arka kapisının ( jandarmanın altındaki giriş) astfalti eskimiş, giris yolu köstebek yuvasına dönmüs...oradaki yollara bir el at...adam akillı asfaltlat..
Ali ihsan 1 ay önce
Heyy gidi yalan dünya.
bülent e. 1 ay önce
şimdi bu rektör bey, hakkında çıkan ve aksi son derece kolay olan iddiaları çürütmüş mü? hayır. iddia atanı ortaya belge koyup rezil kepaze etmiş mi? o da hayır. ee o zaman neye niye destek sayın vergili?
Ahmet 1 ay önce
Benim anlamadigin sn. Hocamin dili yokmu ciksin ben yapmadim desin bu kadar basit
Mustafa Kurt 1 ay önce
Taktik aynı çamur at tutarsa tutar tutmazsa lekesi kalır. Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşıyor. Bu saldırılar Refik Polat a değil Cumhurbaşkanı miza.
BK 1 ay önce
Cumhurbaşkanını yıpratmak için Karabük rektöründen işe başlamak sizce de saçma değil mi?
Vatandaş 1 ay önce
İyi o zaman hergün biri bi iftira atsın rektörde işi yok belge ile kanıtlamaya çalışsın sonra da rektöre bak ne ile uğraşıyor dersiniz. İddia edenin elinde belge var mı kanıt var mı diye soran yok. yoksa iftiracıya mı inanmak istiyorsunuz. Zaten iddia edeni fetöden mahkemeye vermişler zamanında ve daha öncede bitcoin ile milletide dolandırmış ve siz böyle ismi bile sahte olan birine belge sormayıp 10 seneden fazladır karabükte olan tanınmış birini itham ediyosunuz.
banner11
8
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74