BAŞKAN VERGİLİ'NİN MERKEZ CAMİ PROJESİ BAŞLIYOR

Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor.

Manşet 24.09.2021, 16:23 24.09.2021, 16:43
2703
BAŞKAN VERGİLİ'NİN MERKEZ CAMİ PROJESİ BAŞLIYOR
banner131
banner36

Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor. Selçuklu mimarisinde inşa edilecek camide aynı anda yaklaşık 2500 kişi namaz kılabilecek.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından ilk dönem projelerinden biri olarak açıklanan merkez Camii inşaatının protokolü bugün imzalandı.

İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk protokol töreninde yaptığı konuşmada; “Camimiz şehrin önemli bir ihtiyacını karşılayacaktır. Camimiz şehrimizin merkez camisi olma özelliğine sahip olacaktır. Selçuklu mimarisindeki camimiz Pehlivan Baylan Beyin başkanlığındaki derneğimizin marifetiyle ilimize kazandırılacaktır. Projemiz yalnızca bir camiden ibaret değil. Toplantı salonları, konferans salonları ve diğer sosyal donatılarıyla ilimizin birçok ihtiyacını da karşılayacaktır. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla projemizin kısa sürede tamamlanacağını ümit ediyorum. İlgi ve alakalarından dolayı Sayın Belediye Başkanımıza ve Sayın Dernek Başkanımız Pehlivan Baylan Beye ve Belediye İmar Müdürümüz Hasan Yakut Beye de teşekkürlerimizi arz ediyorum” dedi.

Karabük Merkez Camii Yaptırma Derneği Başkanı Pehlivan Baylan ise yaptığı konuşmada; “Sayın Belediye Başkanımızın hayali olan, projelerinden biri olan bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz.  Böyle bir eserin şehrimize kazandırılmasında bize öncü olan değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Arazinin tahsisinde bizlere katkı veren Sayın Valimize ve Müftümüze teşekkür ediyorum. Projenin hazırlanmasında gece gündüz demeden bir yıldır çalışan İmar Müdürümüz Hasan Beye teşekkür ediyorum.  Belediye Başkanımızın bizleri dernek başkanlığına layık gördüğü günden bu yana birçok çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar esnasında Sayın Valimizle, Sayın Milletvekillerimizle ve Sayın Müftümüzle yapmış olduğumuz istişarelerde bir ortak aklı meydana getirdik. Karabük’e bir merkez camii yapmayı, Kent Meydanıyla da birleştirerek şehrimizin girişinde güzel bir tabloyu çıkartmayı hedefliyoruz. Selçuklu mimarisindeki camimizi 24 ay gibi bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu işin yaklaşık bedeli 50 milyon lira civarında. Değerli hayırseverlerimizin bizlere destek vereceklerinden hiç kuşkumuz yok. Allah’ım bu ülkede bayrağımızı da indirmesin, Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde duygularını paylaştı.

Karabük merkez Camii projesinde 2 bodrum kat yer alıyor. 1190 metrekarelik 2’inci bodrum katı otopark olarak planlanırken, 1430 metrekarelik 1’inci bodrum katında ise çok amaçlı salon, yemekhane ve şadırvanlar yer alıyor.

1442 metrekarelik erkekler bölümü ve 540 metrekarelik bayanlar katının yanında, 1190 metrekarelik avlu kısmı da caminin diğer ünitelerini oluşturuyor.

Yorumlar (13)
Adsız Cengaver 12 ay önce
bu camiii belediye yapmış olmuyorki dernek kurulup başkanlığını pehlivan baylanın yaptığı derneğe yapılan bağışlarla cami yapılacak zaten yapılan başka camilerde böyle dernek kurulup vatandaşlardan toplanan bağışlarla yapılıyor belediye sadece yer veriyor hani belediye başkanı vaatlerinde belediye tarafından çelik camii yapacaktı ne oldu hani çerlik cami
Adsız Cengaver 12 ay önce
Hani çelik cami olacaktı karabükün sembolü olacaktı
Ayşegül 12 ay önce
Hani çelik cami yapılacaktı şehrin simgesi olarak.
saim 12 ay önce
Yollar Pert, Asansöre devam :)) şov devam ediyor,
Ali Cantez 12 ay önce
Karabükte olmayani yaptırsa daha iyi olur... örneğin ÇOCUK HASTANESI.... Yok.... Yapılsa Sevapı olmaz mı? Diyanetin onayı alındı mı bu Camii için ? Yeterince Camiimiz var karabükte... Ama Çocuk hastanemiz yok..
Karabükspor Sevdalısı 12 ay önce
Karabük'ün bu camiye çok ihtiyacı vardı. Cemaat karda kışta dışarıda namaz kılıyordu. Şehir merkezindeki camilere beş vakit namaz kılanlarla dolup taşıyordu. Karabük'ün öncelikli sorunu olan bu iş de çözülüyor hayırlısıyla !!!!!!
bayram ali 12 ay önce
Bence projeyi gözden geçirmek gerek. ÖRN: Zonguldak'a yapılan millet bahçesinde ki camii çok mükemmel. Lütfen projeyi gözden geçirin ki, daha mükemmel görünümlü bir camii yapınız. KARABÜK'e yakışır.
yaşar 12 ay önce
nereye yapılacak ?
Vatandaş 12 ay önce
Çelik cami hayalim var demişti . Vazgeçtim diye bir açıklaması oldu mu onu da başka yere yaparlar belki, yada demirciler bir olur yine yaparlar 100 yıla yakışır merkeze bir yere mesela
Mka 12 ay önce
Yardım derneğinin iban no su
Kayabaşı li 12 ay önce
Karabük halkına sorulmasi gereken bir proje bu bence yapılacak olan caminin projesi oylamayla en güzel beğenilen projenin yapılması gerekiyor bu proje hiç güzel değil sultan Ahmet modeli bir cami olmasi lazım yoksa yapılan yere ve paraya ihanet edilmiş olur.
7878 mekan 10 ay önce
Merkezde cami yoktu güzel bır yerdee alan olarak
Mkaa 12 ay önce
Başkanımızdan Allah cc razı olsun. Yardım etmemize vesile olduğu için
banner12
23
az bulutlu
banner125
banner18
banner74