AK PARTİ'DE İL KONGRESİNE DOĞRU KARARLAR KESİN

Karabük Koordinatör Milletvekili Mustafa Esgin, İl Kongresine Genel Merkezin kararı ile tek listeyle gidileceğini belirtti. Esgin "Amacımız birlik ve bütünlük"

Manşet 12.01.2021, 15:59 12.01.2021, 16:12
3495
AK PARTİ'DE İL KONGRESİNE DOĞRU KARARLAR KESİN
banner36

AK Parti Bursa Milletvekili ve Karabük Koordinatörü Dr. Mustafa Esgin, Karabük Net Haber Sorumlu Editörü Ergün Başkaya’nın sorularını cevaplandırdı.

Başkaya’nın bir telefon görüşmesi yaptığı Esgin, soruları içtenlikle cevapladı.

19 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek olan AK Parti 7. Olağan Karabük İl Kongresi ile ilgili soruları cevaplandıran Esgin, “Karabük İl Kongresine iki liste ile mi gidilecek. Kongreye ikinci bir adayın da girmesine müsaade edilecek mi?" sorusuna, şu cevapları verdi;

“İlk önce şunu ifade etmeliyim; Genel Merkezimiz ve Teşkilat Başkanımız, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesini temsil ederler. Genel Merkezimiz il kongrelerine tek liste ile gidilme temayülündedir. İl Kongreleri öncesi, kimin il başkanı olacağı yönünde çalışmalar yapılır. Bu çalışmaların ardından kongre öncesi kimin aday olacağına karar kılınır. Kongreye tek adayla ve tek listeyle tam bir bütünlük içinde gidilmesini arzu ediyoruz. 

İçinde bulunduğumuz bu Pandemide, özellikle ülkemizin hassas bir süreçten geçtiği bu dönemde yaptığımız geniş kapsamlı istişarelerle özellikle il kongrelerimizin tek adaylı geçmesi yönünde bir değerlendirmemiz var. Bu çerçevede kongrelerimize çok adaylı olarak gidilmesine, kongre salonunda birlik ve beraberliği bozacak manzaraların oluşmasına sıcak bakmıyoruz. Bu ve bunun gibi nedenlerle, teşkilatımızla birlik ve bütünlük içinde kongrelerimizi yapma kararlılığındayız." 

Yeniden belirtmeliyim ki; ülkemizin içinden geçtiği şu hassas dönemde, amacımız tam bir birlik ve bütünlüğü tesis etmektir.”

Karabük Koordinatörü, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Karabük İl Kongresi ile ilgili de “Karabük İl kongremizde bu anlayış çerçevesinde, tek adayla ve listeyle yapılacağını umuyorum. Zaten sayın Cumhurbaşkanımızın video konferans ile katılacağı tüm il kongrelerimizde birlik ve beraberliğimizi perçinlemek en büyük dileğimiz. Karabük’te bazı arkadaşlarımız ikinci bir aday ile kongreye gitmek isteyebilir. Onlar da bizim dava arkadaşlarımız. Bu, onların görüşü. Fakat Genel Merkezimizin İl Kongreleri ile ilgili iradesi ortadadır. Aksine bir durum söz konusu olmamalıdır. Arkadaşlarımız şunu bilmeli ki; AK Parti içinde siyaset uzun soluklu bir maratondur. İl Başkanlığı ve bunun gibi görevler kimseye ilelebet baki değildir. Bugün bir arkadaşımız, yarın başka bir arkadaşımız hizmet yapar. Bunun böyle bilinmesini ve böyle kabul edilmesini arzularız. Birlik ve bütünlüğümüzü koruyarak, ülkemize hizmet yolunda devam etmek için alınan bu kararları bütün dava arkadaşlarımızın anlamasını isteriz. AK Parti içinde uzun yıllar hizmet etmiş ve hizmetlerini devam ettirmeyi düşünen herkes dava arkadaşımızdır.” Şeklinde ifadeler kullandı.

Yorumlar (3)
Karabuklu 1 yıl önce
O zaman niçin kongre yapıyorsunuz , eğer parti yönetimi tek aday listesi ile aday olunacak diyorsa , direk olarak kongre yapmadan il başkanlığını verin o zaman , bu kadar uzatmaya ne gerek var , bugün parti yönetimi içerisinde yanlış görülen bir durumu muhalif olarak söyleyemeyenler, yarın gördüğü yanlışları farkına varmadan doğru kabul edecek....
Karabuklu2 1 yıl önce
Sayin karabuklu arkadaşım, kongreye tek adayla gidilmesi, masa sandalyeler havalarda uçuşmasın diye olabilir mi? Aynı parti içinde muhalif iki taraf olmasın diye olabilir mi? Dikkatinizi çekerim aynı siyasi parti içinde!
cio 1 yıl önce
Acaba 7 sene öncesinde olduğu gibi Ak Parti kongrelerinde şimdilerde heyecan var mı?
banner11
banner12
-4
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74