"AHMAKLAR" DEDİ, CHP GENEL BAŞKANINA ŞİKAYET EDİLDİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz ay Safranbolu'da yaptığı toplantıya katılanlar, kendilerine hakaret eden belediye avukatını şikayet ettiler.

Manşet 02.01.2021, 15:35 02.01.2021, 15:53
4960
"AHMAKLAR" DEDİ, CHP GENEL BAŞKANINA ŞİKAYET EDİLDİ
banner36

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Karabük’e gelerek, Safranbolu’ya bir ziyaret düzenlemişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ziyaretindeki en önemli etkinliğin başında gelen bir toplantı düzenlenmiş, toplantıya CHP üyesi olmayan, Karabük ve Safranbolu’da yaşayan bir gurup vatandaş çağırılmış, görüş, düşünce ve eleştirilerini dile getirilmeleri istenmişti. 

Toplantı sonrası, CHP İl Başkan Yardımcılığı görevinden Safranbolu Belediyesi sözleşmeli avukatlık görevine getirilen Yaşar Koç, sosyal medyasında bu toplantıya katılanları ahmaklar benzetmesini yapmış, buna tepki gösteren CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’u da kastederek, ahmaklığı üzerine alındığını ve ahmaklığı kabul ettiğini belirten yazılar sergilemişti.

CHP Genel Başkanının toplantısına davet edilenler uğradıkları bu hakaret karşısında CHP Genel Başkanına bir mektup yazarak, CHP’li Safranbolu Belediyesindeki sözleşmeli avukat Yaşar Koç’u şikayet ettiler ve gereğinin yapılmasını istediler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazılan mektubun altına o toplantıya katılanların bir çoğu imza attı ve işte o şikayet mektubu;

19 Kasım 2020 tarihinde Sn. Karabük Milletvekilimiz Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un davetiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Sn. Veli Ağaba ve Sn. Ahmet Akın, Bartın Milletvekili Sn. Aysu Bankoğlu ile İzmir Milletvekili Sn. Mehmet Ali Çelebi ile yapılan toplantıda görüşlerimizi paylaşmaktan onur duyduk. 

Toplantıya davet edilmeye layık görülmek de bizim için ayrıca gurur vesilesi olmakla beraber, toplantı bitiminden bugüne kadar çeşitli eleştiri ve sözlü tacizlere de göğüs germekteyiz. 

O toplantıda Sayın Genel Başkanın “Sizler saygı çerçevesi içinde istediğinizi konuşmakta ve eleştirmekte özgürsünüz.” Diyerek bizlere verdiği teminatı da hatırlatmak isteriz. Fakat CHP üyesi ve sözleşmeli belediye memuru olan avukat, eleştiri boyutunu aşan sözleri, o toplantıda görüş bildiren bizler için bardağı taşıran son damla olmuştur.

Her ne kadar Milletvekilimiz Sn. Hüseyin Avni Aksoy çıktığı TV programında bizlere sahip çıkıp, kendisini ikaz etse de bu şahıs yazdığı yazılara devam etmiş ve geri adım atmak yerine daha da ileri gitmiştir. Şimdiye kadar kendisi ile ilgili bir işlem yapılmadığının da bilinmesi üzerine bu yazıyı kaleme almak ve siz değerli Milletvekillerimize haber vermek mecburiyeti doğmuştur. 

Sayın Genel Başkan’ın ve CHP üst yönetiminin biz vatandaşların görüşlerine verdiği değeri de biliyoruz. Bu sebeple konunun tarafınızca değerlendirilmesini arz ve rica ederiz.

Yorumlar (7)
Mahir Kızılelma 1 yıl önce
İsabet olmuş. Kişi kim olursa olsun, hangi sıfatta çalışırsa çalışsın, hangi partiden-görüşten olursa olsun karşısındakine hakaret edemez. Makam ve mevkiler elbise gibidir kimisine dar gelir öldürür, kimisine bol gelir güldürür demişler. Bu avukatın da elbisesi bedenine uymamış görünüyor. O toplantıda bu şehirde sözü sayılan insanların olduğu söylendi. Bazılarının ismi biliniyor ve yaş olarak bu avukatın babası yaşında insanlar var bunu bile bile insan kendinden büyük insana bu lafı söyleyemez. Sayın Elif Köse bu kişiyi görevden almayarak da bu insanın yaptığı suça ortak oluyor. Buraya not olsun Başkanın başını yakarsa bu avukat yakar! Başkanın etrafındaki görünen ve görünmeyen yanlış yönlendiricileri sürekli hata yapmasına sebep olduğu kesin.
Erdinç Sezer 1 yıl önce
Mevki ve makam bahşedilen avukatın ne kadar tevazu içinde olduğunu kamuoyu takdir edecektir. Siz yolcu, Safranbolu hancı...
Sıtkı K. 1 yıl önce
CHP’li birisi olarak, Elif başkana oy vermiş verdirmiş birisi olarak böyle haberlerin çıkmasından ben utanç duyarken nasıl oluyor da bu haberlerin karşısında Elif Başkan ve yönetimler sessiz kalıyor anlamak mümkün değil. Ya çıkarsın bu haberlerin asılsız olduğunu ispatlarsın ya da gerekeni yaparsın. Bu ne umursamazlıktır inanamıyorum. Cevap vermeyince milletin unutacağını sananların sonu seçimde hüsran olur. Derhal Elif Başkandan gereğini yapmasını ümit ediyoruz.
Enteresan 1 yıl önce
Bu avukat, daha önce de MHP Genel Başkanına hararet eden tip değil mi? MHP Safranbolu ilçe teşkilatı bu haddini bilmez ile ilgili dava açmıştı. Şimdi MHP'yi bırakmış kendi partisinin milletvekiline, partililerine mi musallat olmuş. ohhhhh iyi olmuş... MHP Genel Başkanına dil uzattığı gün onun dili koparılmalıydı. Siyaset adabı bunu gerektirir. Safranbolu'dan çok pis kokular geliyor. Avukat, Başkan yardımcıları vs. hele hele o Antep'ten gelen başkan yardımcısı geceleri kafayı çekince tuhaf işler yapıyormuş. Kokuları yakında çıkar. Bunlar, 40 yıl sonra tesadüfen belediyeyi aldılar, rezil oldular. Allah daha beter etsin bunları. Amin.
Safranbolulu vatandaş 1 yıl önce
At Sahibine göre kişner. Bu avukata, Belediye Başkanı ya da İl Başkanı "kişne" demese mümkün değil kişneyemez. Demek ki, ya il başkanı, ya da Belediye Başkanı bu sözleşmeli avukatı, kendilerine kalkan olarak kullanıyorlar. CHP Genel Başkanı'nın davetine icabet eden oradakı konuklar, bizzat Genel Başkanın konuklarıdır. CHP'li bir Belideye'deki sözde partili bir avukatın o kişilere "ahmak" demesi, Genel başkanın misafirlerini yapımmış hakaretin dışında, Genel başkan denilen o zatın kendisine yapılmış bir hakarettir. CHp'de parti disiplini olmadığı için bu tür absürt işler oluyor. Genel merkeze şikayet edenler iyi yapmışlar. Genel Merkez gereğini yapmazsa YAZIKLAR OLSUN...
Almanyadan selamlar 1 yıl önce
Bu kadar büyütmeyin bu olayı koskoca belediye başkanı koskoca il ve ilçe başkanları bu kadar vasıfsız aciz ve karaktersiz değildir kendilerini hiçe sayan bir avukat personel hakkında kaldıki sözleşmeli memursa bu zorunlular gerekeni yapmaya yapacaklardır. Devletin bir kurumu bir hadsize gerekeni yapamayacak kadar aciz değildir, yapmazlarsa bu işin üst kurumları var kaymakamı var valisi var bakanı var. Varda var yani anlayacağınız. Önemli olan bundan sonra hata yaptırmamak için ne yapmalıyız?
Arif 1 yıl önce
Chp nin başındaki kasetle gelmiş kuklayı genel başkan zannedip toplantısına gidenler iyi mi böyle*
banner11
banner12
2
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74