AA, KARABÜK’Ü DÜNYA BASININA TAŞIDI

Anadolu Ajansı Karabük Muhabiri Ahmet Özler'in Karabük'ten yapığı haber ülke ve dünya basınında geniş yer buldu.

banner108
Manşet 24.11.2021, 17:14 24.11.2021, 17:36
632
AA, KARABÜK’Ü DÜNYA BASININA TAŞIDI
banner36

Anadolu Ajansı (AA) Karabük Muhabiri Ahmet Özler'in Eskipazar ilçesindeki Hadrianaupolis Antik Kenti'nde devam eden kazı esnasında bulunan Roma askerine ait 1800 yıllık demir maske haberi, hem Türkiye hem de bir çok ülkede ses getirdi.

Ortaya çıkarılan mozaikler dolayısıyla "Karadeniz'in Zeugması" şeklinde adlandırılan, Geç Helenistik, Roma ve Erken Bizans dönemlerinde yerleşim yeri olarak kullanılan Hadrianaupolis Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında, Roma askerine ait 1800 yıllık demir maske bulundu.

Durumu öğrenen AA muhabiri Ahmet Özler, Kültür ve Turizm Bakanlığından da izin alarak konuyu haberleştirdi.

AA'nın 13 dilde servis ettiği haberi, başta TRT, Sabah, NTV, Haber Türk gibi bir çok yaygın basın manşetlerinden kullandı.

Bu gelişmeye sesiz kalamayan İngiltere, Amerika, Yunanistan, Rusya, İtalya gibi bir çok ülkenin de önde gelen basın kuruluşları ve milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesapları Özler'in servis ettiği güzel fotoğraflar ile okuyucularına duyurdu.

Karabük muhabiri Özler, bu haberi ile hem ülkede hem de dünyada Karabük'ün önemli bir tanıtımına vesile oldu.

Yorumlar (1)
Yalçın ŞAŞMAZ 1 hafta önce
Anadolu ajansını tebrik etmekle beraber, kazı başkanı Doç. Dr Ersin ÇELİKBAŞ'ın emekleri de nazara verilmeliydi. Benim haber başlığım şu olurdu: Kazı Başkanı Doç. Dr Ersin ÇELİKBAŞ tarafından yapılan kazılar KARABÜK'ü Dünya Kamuoyuna taşıdı
banner11
16
açık
banner17
banner18
banner39
banner74