Keltepe'yi, sezon başından beri günübirlik ve konaklama için gelen 25 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti

Türkiye'nin gözde kış turizm merkezlerinden Keltepe'yi, sezon başından beri günübirlik ve konaklama için gelen 25 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Keltepe'yi 25 Bin Kişi Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Ocak 2020'de Karabük'ün 2 bin rakımlı Keltepe Dağı'nda hizmete açılan Keltepe Kayak Merkezi, sezon başından beri yaklaşık 25 bin kişiyi ağırladı.

Kent merkezine 23 kilometre uzaklıktaki Keltepe'ye gelenler, çam ormanları arasında 5 pist, telesiyej, 58 askı sandalyesi, teleski ve babylift sistemlerinde keyifli vakit geçirdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Keltepe'nin bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

Sezonu 25 Aralık'ta açtıklarını, 100 gün aktif şekilde misafirleri ağırladıklarını anlatan Güven, "Keltepe'de verimli sezon geçirdik. 25 bine yakın misafir ağırladık. Bu, bölgemiz için büyük kazanım. Kayak merkezimize gelenlerin merkeze, Safranbolu'ya, Yenice'ye, Eskipazar'a, Eflani'ye ve Ovacık'a değer kattığını düşünüyoruz." dedi.

Güven, pistlerdeki ihtiyaçları belirlediklerini, buna yönelik çalışmalarla gelecek sezona daha iyi hazırlanacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu yıl kayakçı sayısında geçen yıla göre yüzde 100 artış yaşandı. Geçen yıl kayak yapmadan tesisi görmek, telesiyeji kullanmak ve merkezdeki kar ortamını yaşamak için gelenler çoğunluktaydı. Bu yıl kayakçı sayısı arttı. Bu da bizim için büyük kazanım. İnşallah önümüzdeki sezonlarda kayak merkezimizin en büyük ihtiyacı olan konaklama ihtiyacını da tamamlayarak buranın uzun yıllar ilimize, bölgemize ve ülkemize hizmet edecek bir alan olacağına inanıyoruz."