YGS'DE KARABÜK TÜRKİYE 2.Sİ OLDU

YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVINDA KARABÜK TÜR

Güncel 01.04.2013, 20:14 01.04.2013, 20:14
12
YGS'DE KARABÜK TÜRKİYE 2.Sİ OLDU
banner36


YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVINDA KARABÜK TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU


 

ygs-karabuk


24 Mart 2013 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2013-YGS) girerek sonuçlarını bekleyen, Karabük’ten 7.685 ve toplamda 1.805.125 aday ve ailelerinin heyecanlı bekleyişi 1 Nisan 2013 tarihinde sınav sonuçlarının açıklanması ile sona erdi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in açıkladığı 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın sonuçlarına göre; İkincinin Karabük olduğu en başarılı iller sıralamasında Ankara birinci, Denizli ise üçüncü oldu.

2013-YGS'de en başarılı 10 il;

1-Ankara
2-Karabük
3-Denizli
4-Aydın
5-Isparta
6-Kırşehir
7-Eskişehir
8-Antalya
9-Burdur
10-Karaman

Karabük Valisi Memnun

Karabük Valisi İzzettin Küçük, YGS’de geçen yıl koydukları birincilik hedefine bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.
Vali Küçük, Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) Karabük olarak Türkiye genelinde ikinci olmalarından dolayı çok sevinçli ve mutlu olduğunu belirterek “Gençlerimizi tebrik ediyorum. Başarıları fevkalade bir başarıdır. 81 il’de ve yıllardır köklü illerin hepsini geride bırakarak YGS’de ikinci olduk. Bu tamamen tesadüf veya yıllar için oluşan bir başarı değil. Geçen sene ve ondan önceki sene ilk üç’teydik. Ondan önceki senelerde ise hep ilk 10 içinde yer aldık. Önemli olan başarımıza başarı katarak devam ediyoruz. Geçen sene üçüncü olduğumuzda Valilik olarak bir hedef koyduyduk ve birinci olmak istiyorduk. O hedefe bir adım daha yaklaştık. Bu başarı çok geniş çerçevede insanların katılımıyla oluşan bir başarıdır. Çocuklarımız evlatlarımız bu başarıda en büyük pay sahipleridir. Velilerimiz ise sürekli çocuklarını hem okulda hem de dışarıda takip eder. Onların başarısı için hiçbir maddi ve manevi fedakarlıktan kaçınmayan anne ve babalar, artırdıkları paralarla çocuklarına daha iyi nasıl eğitim veririz diye düşünüyorlar. Tabii Milli Eğitim camiamızda Müdürümüzden öğretmenimize kadar her kes başarının mimarlarındandır. Haklı bir gururu yaşıyoruz. İnşallah gelecek seneden son bir adımımızı atacağız ve orada hep durmak istiyoruz, geri gelmek istiyoruz. Bu başarı devam edecek. Sebebi ise şu; sadece yatırımlardan kaynaklanmıyor, ildeki motivasyon, zihniyet ve bu bilinç bu başarıyı hep yenileyecektir. Yarından sonra Karabük’ün kuruluşunun 76 yılını kutlayacağız ve bu başarıda bizim şimdiden en büyük hediyemiz oldu. Türkiye’de sıfırdan kurulan bir şehir hemen hemen yoktur. Karabük sıfırdan bir yerlere gelmiştir. Bir yerlere gelmek elbette mümkündür ama bu kent pek çok alanda iddialı bir şehirdir. Kısa bir zamanda bu noktadayız. Eğitimden spora kadar her alanda başarılı ve ödüller alıyoruz. Kültür alanında, turizm alanında, sanayi alanında her bakımdan iddialı bir Karabük’ten bahsediyoruz. Bu başarı bizi taçlandıracaktır. Kısaca Karabük pek çok insanın yaşamak isteyeceği bir kent haline geliyor” dedi.
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74