YGS OKUL BİRİNCİLERİNE VALİ'DEN ÖDÜL

Karabük Valisi İzzettin Küçük, 2013 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında (YGS) başarılı olan öğrencilere ödül ve

banner73
Güncel 06.04.2013, 19:25 06.04.2013, 19:25
10
YGS OKUL BİRİNCİLERİNE VALİ'DEN ÖDÜL
banner36

Karabük Valisi İzzettin Küçük, 2013 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında (YGS) başarılı olan öğrencilere ödül verdi


20130405AW000953_03Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında Türkiye ikincisi olan Karabük büyük mutluluk yaşıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen bir törenle il genelindeki on okulda en yüksek puan alan öğrencilere Vali İzzettin Küçük tarafından ödül verildi.

Eğitimde Türkiye’nin önde gelen illeri arasında yer alan Karabük, bu başarısını 2013 YGS sınavında bir kez daha ispatladı. Son iki yıldır YGS’de Türkiye üçüncüsü olan Karabük, 2013 YGS sınavında Türkiye ikinciliğine yükseldi. YGS’deki bu başarı başta öğrenciler ve velileri olmak üzere tüm eğitim camiasını ve Karabük’ü gururlandırdı. YGS’deki başarının mimarı olan gençleri başarılarından dolayı kutlamak ve onlara önümüzdeki sınav için moral vermek amacıyla Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Öğretmen Evinde bir ödül programı düzenlendi.

Programa, Vali İzzettin Küçük başta olmak üzere, Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, eğitim camiası, öğretmenler ile ilk ona giren başarılı öğrenciler ve aileleri katıldı.

20130405AW000953_02Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, “Karabük yıllardır gerek SBS’de gerekse üniversite sınavlarında Türkiye’de ilk sıralarda yer alan bir il. Bu sene de YGS sınavlarında Türkiye ikinciliği gibi çok güzel bir derece elde ettik. Bugün burada bu başarıda büyük payı olan on okulumuzdan en yüksek puan alan 10 öğrencimizi ödüllendirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Ben sevgili öğrencilerimizi, onları yetiştiren değerli velilerini ve öğretmenlerimizi, okul idarecilerini ve mesai arkadaşlarımı bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimize önümüzdeki sınavlarda başarılar diliyorum” dedi.

Karabük’ün YGS’de elde ettiği başarının tüm Karabük gibi kendisini de çok mutlu ettiğini ifade eden Vali İzzettin Küçük, ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi;

20130405AW000953_01“Bugün evlatlarımız adına, yarınlarımız adına mutluluk içindeyiz. Onların bu başarısı bize güven verdi, güç verdi. Artık her aile geleceğe daha güvenle bakıyor. Tabi bu uzun süreli bir çalışmanın sonucu elde edilen başarıdır, tesadüfi bir başarı değildir. Son üç yılda alınan dereceler bunu göstermekte. İlimizde bu istikrarı korumalıyız. Bu anlamda başta öğrencilerimiz olmak üzere, velilerimize, eğitim camiamıza ve idarecilerimize büyük görevler düşüyor. İnşallah öğrencilerimiz elde ettikleri bu başarıyla gönüllerinin arzu ettiği üniversitelere gidebileceklerdir. Ben onların bu başarısının üniversitede de devam edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile tüm öğrencilerimizi, onlara destek veren ailelerini, büyük bir özveriyle onları yarınlara hazırlayan değerli öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi ve çok değerli Milli Eğitim Müdürlüğü personelini canı gönülden kutluyorum. Bu başarının artarak devam etmesini diliyorum. İnşallah bir sonraki sınavda öğrencilerimiz bize Türkiye birinciliğini de yaşatırlar. Tekrar sevgili yavrularımızı kutluyorum” diye konuştu.

Vali İzzettin Küçük konuşmasının ardından YGS’de en yüksek puan alan 10 okuldaki 10 başarılı öğrenciye ödüllerini verdi.
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74