YETER ARTIK, KİM KİRLETİYOR DEREYİ BULUN...

KARABÜK'TE YİNE ESRARENGİZ BALIK ÖLÜMLERİ   ONLARCA BALIK ÖLÜ OLA

banner73
Güncel 30.09.2015, 15:37 30.09.2015, 15:37
18
YETER ARTIK, KİM KİRLETİYOR DEREYİ BULUN...
banner36

KARABÜK'TE YİNE ESRARENGİZ BALIK ÖLÜMLERİ


 

ONLARCA BALIK ÖLÜ OLARAK KARAYA VURDU


 

HER YIL ARAÇ ÇAYINDA YAŞANAN KİRLİLİK VE ARDINDAN GELEN BALIK ÖLÜMLERİNİN NEDENİNİN BİR TÜRLÜ BULUNAMAMASINDAN, HALK VALİLİK MAKAMINA TEPKİ GÖSTERİYOR


 

balik-olumleri

Karabük şehir merkezinin içinden geçen Araç Çayı'nda çok sayıda balık, ölü olarak karaya vurdu.

Karabük’ten geçen Araç Çayı'nda vatandaşların yüzlerce balığın karaya vurduğunu görünce durumu yetkililere bildirdi.

Yapılan incelemede, onlarca balığın ölü olarak karaya vurduğu tespit edildi. Çayda irili ufaklı yüzlerce balık karaya vururken, vatandaşların ihbarı üzerinde İl Tarım Müdürlüğü ekipleri inceleme başlatarak, sudan ve ölü balıklardan numune aldı.

Botanbükü köyünde yurt işletmeciliği yapan Erhan Demir isimli bir vatandaş, son günlerde Çay yoğun bir pis kokunun yer aldığını ve bugün sabah ise Araç çayında balıkların ölü olarak karaya vurduğunu söyledi.

YILLARDIR NEDENİ TESPİT EDİLEMİYOR

Hemen hemen her yıl nedeni bilinmeyen bir şekilde Araç çayında yaşanan balık ölümleri ve derenin kirlenme nedeni, ilgili kurumların inceleme yapmasına rağmen nedeni bulunamıyor.

Ölen balıklardan, dere suyundan numuneler alınmasına rağmen ve Araç çayı kenarında bulunan çeşitli tesislerin incelenmesine rağmen yaşanan bu olayın nedeni açıklanmıyor ya da bulunamıyor.

20150930AW536815_01Derenin kirlenmesi ve balıkların ölümü birkaç gün şehir gündemini meşgul ediyor, ardından konu unutuluyor, ta ki bir sonra yaşanan balık ölümlerine kadar.

Vatandaş, her yıl yaşanan bu çevre kirliliğinin nedenini ilgili kurumlar nezdinde, Karabük Valiliğinin bularak bir daha yaşanmaması için önlem alınmasını umutsuzca bekliyor ve istiyor.

 
Yorumlar (0)
3
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74