YENİCE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ, KRİZ SONLANDI

AK PARTİ YENİCE İLÇE TEŞKİLATI VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BURHANETTİN UYSAL ARASINDAKİ CİDDİ NOKTALARA ULAŞAN KRİZ YENİCE İLÇE BAŞKANI S

Güncel 04.09.2016, 01:47 04.09.2016, 01:47
32
YENİCE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ, KRİZ SONLANDI
banner36
AK PARTİ YENİCE İLÇE TEŞKİLATI VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BURHANETTİN UYSAL ARASINDAKİ CİDDİ NOKTALARA ULAŞAN KRİZ YENİCE İLÇE BAŞKANI SABRİ TOM’UN İSTİFASI İLE SON BULDU

YENİCE İLÇE BAŞKANI SABRİ TOM İSTİFA ETTİ, BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI SUSKUN

yenncc

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı ve başkanla her zaman bir hareket eden İlçe Başkanı Sabri Tom arasındaki çatışma krize dönüşmüş ve konu Genel Merkez’e intikal etmişti.

Karabük Koordinatörü olan Giresun Milletvekili Ali Temur’un Yenice İlçe Başkan Sabri Tom’a Genel Merkezin aldığı “İstifa et” kararı tebliğ edilmiş, Tom’un ise “Biz istifa edecek bir şey yapmadık ve bu nedenle Yenice İlçe Teşkilatı olarak hiç birimiz istifa etmiyoruz. Bizi görevden alın ve Yenice halkına da neden görevden alındığımızı siz açıklayın.” Şeklindeki iddia edilen sözleri Karabük basının da yer almıştı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da Tom’a tam destek verdiği, hatta Yenice teşkilatının görevden alınması halinde kendisinin de AK Parti’den istifa ederek, bağımsız kalabileceği iddiaları gündeme gelmişti.

Bu akşam İl Başkanı Timurçin Saylar ile İl Başkan Yardımcıları Yenice’ye giderek, İlçe Başkanı Sabri Tom ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile uzun bir toplantı yaptıkları öğrenildi.

Toplantı sonrası İlçe Başkanı Sabri Tom’un istifa etmesi kararı ile son günlerde kamuya yansıyan kriz sona erdirildi.

İlçe Başkanı Sabri Tom istifa kararını açıklarken, kısa da olsa rest hareketinin öncülüğünü yapan Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın sessiz kalması da dikkatleri çekti.

Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom, geç saatlerde yazılı olarak yayınladığı basın açıklaması aynen şöyle;

“Recep Tayyip Erdoğan’ a inanan memleket sevdalısı bir avuç deli yürektik. Ak Partideki nüfus kaydımızla çok genç insanlardık.  “Kefenim her daim refakatimdedir” diyen samimi adama, adam gibi adama inandık.  Yenice’yi emanetimize önce Kurucu İçe Yönetim Kurulu üyeliği ve daha sonra İlçe Başkanı sıfatıyla verdiler, “emanetiniz namusumuzdur” dedik ve şerefle kabul ettik. Teşkilatlar kurduk. Reisin her bir kelamını önce anladık ve sonra da himayemize anlattık. Siyaseti ahlaklı bir meşguliyet olarak bildik, siyaset yapma keyfiyetini millet ve memleket menfaatinin üzerinde tutmayan her eleştiriye saygı duyduk, istifade ettik. Memleket ve millet nice şeytani belalarla boğuşurken kararlı duruşumuzu hiç bozmadık. Çok gayret ettik ve çalışarak çoğaldık. İdareciliği bir tarz ve tasarruf işi olarak bildik, hizmetlerimize devam ettik. Samimiyetimizin bekası için dualar ettik ve hizmetlerin devamı için dualar aldık.

Memleket ve millet olarak pek çok yerel ve genel seçimde dostlarımızla omuz omuza aynı heyecanı yaşadık, paylaştık. Genelde pek çok milletvekilimiz oldu, hizmeti ve samimiyeti nezdimizde tescilli olanları daima hatırladık, değilse hatıralarda tozlu raflara kaldırdık. Allah’ın verdiği en büyük nimetlerden birisi de unutmaktır dedik ve unuttuk. Her durumda saygımızı ve izanımızı muhafaza ettik. Yerelde yorulduk, yenilendik ama yine de aynı gökyüzüne baktık, aynı yağmurda ıslandık. Ayrılmadık, dağılmadık. Reise olan sevgimizi, sadakatimizi hiç eksiltmedik.

Siyaset hayatımızda Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan 15 sene onur duyduk. Belediye Başkanımız Zeki Çaylı ile parti ve dava müşterekti olmak bu dünyada ve hesaplar aleminde şerefimizdir, haysiyetimizdir. Sebebi şahsımız olacak hiçbir sıkıntılı durumu ve bizim ismimizden pirim kazanacak hiçbir sebebi dostlarımıza asla reva görmedik.  Edebimiz ve saygımız nefsi muhasebemizin fersah fersah üzerindedir. Zira siyasi terbiyemizin kaynağı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’dır. Yol bizimdir, dava bizimdir, makam sahipleri kim olursa olsun kabulümüz ve parti bizimdir. Dolayısıyla bu anlamdaki dava mensubiyetim bana helaldir,  yol ve dava arkadaşlarıma helaldir. Zira ben bu sadakatime asla ihanet etmedim, etmeyeceğim. Bu taassubum saklı ve daim kalmak şartı ile…

yenice-heyetAK Parti Yenice İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum.

Söz söyleme liyakati siyasi ve şahsi kimliğinden menkul zevatın Yenice’nin şerefli “Recep Tayyip Erdoğan” sevdalısı insanlarının samimiyetini sorgulama kabiliyetini men ederek, bu büyük ailenin her bir ferdinden helallik istiyor, “yüreği ve vicdanı kirli insanlar istisna” herkese olan ve olacak haklarımızı helal ediyoruz.

İşte bizim bildiğimiz ve inandığımız Recep Tayyip Erdoğan duruşu budur…”  

AYCAN TELLİ'DE İL YÖNETİMİNDEN İSTİFA ETTİ

AK Parti Karabük İl Yönetim Kurulu üyesi Aycan Telli'de Göktepe şenliklerindeki iddialar ile ilgili geçtiğimiz hafta yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısı sırasında şenliklere giden yönetimde bulunanlara "Sopa yemeden gittiğinize dua edin" dediği iddia edilmişti.

Telli'nin de Yönetimdeki görevinden istifa ettiği öğrenildi.
Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39