YENİ TEŞKİLAT İDDİALI

Güncel 22.12.2014, 01:01 22.12.2014, 01:01
15
YENİ TEŞKİLAT İDDİALI
banner36

20141220AW276122_01


AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI


AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR


“BİZ KİŞİLERLE DEĞİL ŞEHRE YÖN VERECEK PROJELERLE UĞRAŞIYORUZ” 


“ RAY TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ HALİNE GELECEĞİZ” 


“ 9 OCAK’TA BAŞBAKANIMIZI COŞKULU BİR ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ” 


AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI TUNCAY ÖZCAN


“KARABÜK’Ü DÜNYAYA AÇMAMIZ LAZIM”


“İSMETPAŞA ENDÜSTRİ VE SERBEST BÖLGE İLE FİLYOS LİMAN PROJESİ KARABÜK’ÜN 30 YILINA ÇOK FARKLI BAKIŞ AÇISI OLUŞTURACAK PROJELER”


akp-yeni-teskilat-iddiali
AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.

Karabük’te devam eden ve yatırım planlamasına alınan projeler hakkında bilgiler veren İl Başkanı Timurçin Saylar, 9 Ocak 2015’te yapılacak İl kongresine Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile Bakanlar ve Genel Başkan yardımcılarını ağırlayacaklarını söyledi.

Saylar, kongreye tüm kesimi davet ederek, “O gün salon ve salonun dışını Karabük halkı ile doldurmak istiyoruz. Kongremiz ne kadar kalabalık olursa, Başbakanımızdan isteyeceklerimizi daha objektif şekilde sunacağımıza inanıyorum. Başbakanımız 9 Ocak’ta akşam ise işadamlarımız ile yemekte özel bir toplantıları olacak. Hazırlamış olduğumuz Karabük Eskipazar Serbest ve Endüstriyel Sanayi Bölgesinin animasyonunu TSO ile birlikte hazırladık” dedi.

“KARABÜK YATIRIMLARI”
Karabük’te devam eden yatırımlar hakkında da bilgiler veren Saylar, konuşmasına şöyle devam etti;

“Sağlık, Eğitim, Karayollar ve Spor il Müdürlüğünün yatırımları devam ediyor. 2015 yılındaki yatırımlarımızda hiçbir aksama gözükmüyor. Karabük’te ki Ağız Diş Hastanesi 2015 yılında temeli atılacak. Yenice ve Eskipazar ilçesindeki hastanelerimizin Bakanlıktan olurları çıktı. Beşbinevler de İl Sağlık Müdürlüğünün yatırımları devam ediyor ve sıkıntı görünmüyor. 5000 evlerde ve Toprakcuma’da Aile sağlık merkezi devam ediyor. Şuada Sağlık yatırımlarımızda yatırım dışına çıkan her hangi bir sıkıntı yok ve devam ediyor.

Bunun akabinde eğitim yatırımlarımız devam ediyor. DSİ Hatipoğlu göletinden sonra Düzçam göletinin ihalesi yapıldı. Konarı’nın üzerindeki Aldeğirmen barajı 2015 yılında başlanması yolunda çalışmalar var. Aktaş Barajı’nın 2015 yılında proje ihalesi yapılarak yapım ihalesine çıkacak. 2015 yılında DSİ yatırımlarında aksama görünmüyor. Isparta göller şehri olarak geçiyor. 2023 yılında da kentimiz göl ve göletleri ile anılan şehir olacak. Çünkü Aldeğirmen 25 milyon metre küp, Aktaş Barajı da 60 milyon metreküp su tutuyor. Bunlar küçümsenmeyecek derecede yatırımlardır.

Spor Müdürlüğü’nün yatırımlarında Gençlik merkezi ve kapalı spor salonu inşaatları devam ediyor. 2015 yılında Keltepe kayak merkezinin yapım ihalesi başlayacak. Sporcu okulu dediğimiz bütün branşları içinde barından merkezimiz 2015 yılında yatırım planı içerisine alınıyor. Ovacık’a Gençlik merkezi yapılacak”

“HİZMETE DÖNECEK ŞEKİLDE MUHALEFET YAPIYORUZ”
Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran İl Başkanı Timurçin Saylar, Belediyenin MHP’li olmasından dolayı muhalefeti, yapıcı bir muhalefet olarak yaptıklarını kaydederek, açıklamalarına şöyle devam etti;

“Hizmete dönecek şekilde muhalefet yapıyoruz. Karşımızdaki insanların Karabük’e hizmet noktasında fayda sağlayacak bir yanlışlıkları veya faydaları varsa önerilerimizi sunuyoruz. Başkanımızda siyasi anlamda bu şekilde söylüyor. Biz şehre kazanım getirecek bir şekilde muhalefet yapmaya çalışıyoruz. Belediyenin çalışmalarının takdir edilip edilmediğini yine halkımız verecek.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan yeni şube başkanlarının güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz. Her ikisi daha önce Karabük’e güzel hizmetler yaptığını biliyoruz.

9 Ocak’ta yapılacak kongremizde yönetimde küçük değişiklik yapacağız ve büyük oranda mevcut yönetimi muhafaza edeceğiz.

Bütün şehir noktasında hükümetimiz belli bir çalışma yapıyor. Bu çalışmalarda tam netleştikten sonra İl Başkanları toplantısında bununla ilgili bilgi veriliyor. Bitince bilgi verilecek, bizde kamuoyu ile paylaşacağız.

Zonguldak - Bartın ve Karabük bütünşehir olarak gösterilecek şekilde bir konsept değil ama Bakanlığımızın yaptığı çalışma sonrası ortaya çıkacak. Bunla ilgili şuan net bir şey yok. Filyos Liman projesinden geri adım atılması mümkün değil. Hükümetimizin Filyos limanı ile ilgili yoğun bir gayreti var. İkinci olan firmanın itirazından dolayı yaşanan bir sıkıntı var ama kısa zamanda çözüleceğini düşünüyoruz. Hem Bartın hem Zonguldak’ta bunu sahiplendiğinden mutlaka kazma vurulacak”

“BİZ KİŞİLERLE DEĞİL ŞEHRE YÖN VERECEK PROJELERLE UĞRAŞIYORUZ”
Endüstri ve Serbest Bölge’nin birbirinde ayrı bir kompset olduğunu da kaydeden Saylar, şunları söyledi;

“Biz ikisini bu şekilde projelendiriyoruz ama Bakanlığımızın bize ön gereği taslak nasıl olacak bilmiyoruz. Karabük Ray teknoloji üzerine bir çok bölgeden 3-0 önde.

KBÜ’nün Ray mühendisliği ve demir çelik enstitüsü var. Türkiye’nin 2023 yılına kadar hızlı tren ağını genişletecek. Bu ağ oluşurken DDY’nin 6 bin 500 lokomatif, 50 bin adet vagon ve 500 bin kilometrelik ray ihtiyacı olacak. Bunları karşılayabilecek olan ve bu imalatı yapan KARDEMİR var. Biz bunla ilgili belli bir yol aldık.

Karabük Eskipazar serbest bölgeye ray teknoloji üzerine endüstriyel bölgeyi, özerk bir bölge olarak isteyeceğiz. Bu şekilde hazırlığımız var. Ray teknolojisinde 200 binin üzerinde parça üretiliyor. Böyle bir şeyi başarabilirsek 20 milyon metrekare alan üzerine bunu kurmayı hedefliyoruz. Bunu başarırsak Türkiye’nin hızlı tren üzerine yeni bir ağ oluşacağından burada üretim ağını oluştursak, Karabük büyüyecek ve Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacağız.

Devletin 2023 yılına kadar hızlı trene harcayacağı bütçe olarak 70 milyar dolardan bahsediliyor. Bu bölgede sanayi kültürü ve altyapısı gelişmiş bir iliz. Bunu başaracağımıza ve bunu yapacak işadamları ve teknik insanların olduğunu düşünüyorum. 42 bin Üniversitesi öğrencisi ile buna daha büyük katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bu bölgeye Karabük Üniversitesi ‘Teknokent’ kuracak. Yatırım yapılacak tüm argümanları içinde bulunan rantabl bir yer ve bunu başarırsak Gebze’yi bile geçeceğimize inanıyoruz.

Geldiğimiz günden beri şehre katkı verebilecek projelerin üzerine düşüyoruz. Biz Karabük’ün 30-40 yılını kurtaracak hem ekonomik hem de şehrin gelişmesine yönelik projelerle uğraşıyoruz. Biz kişilerle değil, şehre yön verecek projelerle uğraşıyoruz.”

“TEK ZORLANDIĞIMIZ NOKTA KARAYOLLARI”
20141220AW276122_02Karayoları noktasında şehrin ana arterlerinde rahatlatıcı çalışmaların yapılması gerektiğine inandıklarını da kaydeden Saylar, “Bu noktada Karayolları Bölge Müdürlüğünden bu projeleri almak için çabalıyoruz. Parti olarak tek zorlandığımız nokta Karayolları. Taleplerimiz var ve bu konuda cevap alamıyoruz. Bölge Müdürü ile yaptığımız görüşmeden hızlıca istediklerimizi alacağımızı düşünüyorum.

Kayak merkezi ile ilgili 2015 yılında kazmayı vuracağız. Kayak merkezinden Karabük halkı en kısa sürede faydalanacak. Havaalanı noktasında teknik bilgiler konusunda eksiklikler var. Bununla ilgili Milletvekillerimiz Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci’nin çalışmaları devam ediyor. Durdu veya olmayacak gibi düşünülmesin Ocak ya da Şubat ayında son aşamaya geldiğinde bilgi vereceğiz” diye kaydetti.

“AK PARTİ BAŞARILI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İLE HALKIN KARŞISINA ÇIKACAK”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan ise Karabük halkının yüzde 65’inin oyuna mazhar olmuş iktidar partisi olduklarını söyleyerek, şöyle konuştu;

“Önümüzde genel seçimler var ve birçok milletvekili aday adayı çıkacaktır. Buda AK Partinin bir zenginliğidir. Biz teşkilat olarak tabanımızın sesine kulak veren ve teşkilat içindeki değerlendirmelerini dinleyen genel merkezinde kararlarına da saygı duyan bir yapımız var. Biz arzu ediyoruz ki; aday adaylarımız ve akabinde oluşacak adaylarımız ülkemize hizmet edecek. AK Parti başarılı milletvekili adayları ile halkın karşısına çıkacaktır”

“2015 YILI DSİ PROJELERİ 47 MİLYON TL”
Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Karabük’te yapacağı projeler hakkında detaylı bilgiler veren Tuncay Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti;

20141220AW276122_03“DSİ’nin 2013 Karabük yatırımları 2.5 milyon TL civarındaydı, 2014 yılında ise 3 milyon TL civarındaydı. DSİ’nin küçük yatırımları olarak nitelendirdiğimiz yatırımları da 2015 yılında 47 milyon lira. Bu yılın 15 katı kadar bir yatırım. Düzçam göletinin sözleşmesi imzalandı ve yaklaşık 9 milyon TL civarında. Ciddi bir alanın sulanması ve tarıma elverişli hale getirilmesi düşünülüyor. Karıt bölgesinde Türkiye’de bir tek örneği Trabzon’da Kelebek vadisi olarak ifade etiğimiz bir proje uygulanacak. Hem ıslah hem de etrafında rekreasyon alanlarının yapılacağı bir proje. Aldeğirmen barajı Karabük için çok önemli ve ciddi su tutuma havzası var.

İnsanların hafta sonu günlerini geçirebileceği spor yapabileceği alternatif alanı olacak. DSİ yatırımlarında ana unsurumuz sadece gölet ve barajları yapmak değil çevre düzenlemeleri ile yöre halkının hizmetine sunulmasını arzuluyoruz. DSİ projelerini yaparken, Spor İl Müdürlüğümüz ile koordineli bir proje hazırlıyoruz. Şuanda 25 tane hazırladığımız proje ve çalışmanın Bölge Müdürlüğünde 17’sinde proje ihalesi yapıldı. 2015 yatırım programına girdi. Aktaş barajı söylediğimiz fiyatın dışında. 2015 yılında sadece DSİ yatırımları 47 milyon lira civarında”

“ESKİPAZAR VE FİLYOS KARABÜK’ÜN 30 YILINA ÇOK FARKLI BAKIŞ AÇISI OLUŞTURACAK PROJELER”
İsmetpaşa Endüstri ve Serbest bölge ile Fiyos Liman projesi birbirine entegreli projeler olduğunu anlatan Özcan, “Bu iki proje Karabük’ün 30 yılına çok farklı bakış açısı oluşturacak projeler. Karabük’ü Dünyaya açmamız lazım. Dünyaya açılmamız ve dünyada rekabetçi ticaret yapabilmek için bize büyük liman lazım. Zonguldak ve Bartın limanlarına büyük gemiler yanaşmadığından navlun değerinin de yüksek olmasından dolayı firmaların dünyada rekabetçi olması mümkün değil. Bizim olmazsa olmazlarımızdan biri Filyos Limanı. Bu liman bizi dünyada rekabetçi konuma getirecek, sanayicimizin ufkunu açacak. Filyos olduğu anda Yenice yolunu yeterli görmüyoruz ve acilen duble yol olması lazım. Endüstri bölgesi çok ciddi bir alan ve 20 tane KARDEMİR alanına sahip. Tüm unsurlar var en önemlisi Enerji konusunda sıkıntı yaşanmayan bir yer. Kullanabildiğiniz kadar bir enerji var. Nihayetinde burada üretilen malzemeler Filyos limanı olmazsa buraya kimse gelmez. Bartın yolu bizim için olmazsa olmazlarımızdan. Bu kentin sanayinin yanında turizm kenti olması için denize açılan yolların acilen rehabilite edilmesi ve dünya standartlarına gelmesi lazım. Bunlar olduğu zaman Karabük’te 10-15 yıl içindeki değişikliği kimse hayal bile edilemez. Endüstri bölgeyi başardığımızda yeni bir Karabük ortaya çıkacak. Bu konuda ciddi gayretler gösteriyoruz” diye kaydetti.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74