YENİ İL BAŞKANI ŞAŞIRTTI

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR; “CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇ

banner73
Güncel 14.07.2014, 21:53 14.07.2014, 21:53
21
YENİ İL BAŞKANI ŞAŞIRTTI
banner36

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR;


“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ” 


“YATIRIMLAR NOKTASINDA EKSİKLİKLERİ TAMAMLAYACAĞIZ” 


“KARABÜK ARTIK GÖÇ VEREN DEĞİL GÖÇ ALAN KENT OLDU”


saylar-sasirtti

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, yeni kurulan teşkilatla birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandıklarını söyledi.

Başkan Saylar, İl Kadın Kolları ve Eskipazar ilçe Başkanlığına atamalar yaptıklarını belirterek parti çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi;

“İl Kadın Kollarına 2005’de beraber çalıştığımız Av. Hülya Uğur Kocakavak’ı atadık. Kendisi teşkilat çalışmalarını yaparak, yoluna devam edecek. Eskipazar ilçesinde meydana gelen istifaların ardından, Veteriner Hekim Hasan Sevdalı’yı ilçe başkanı olarak atadık. Onlarda gerekli çalışmalarını yaparak, seçim sürecinde yoğun bir çalışma içerisinde olacaklar. Önümüzdeki en önemli süreç olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Yeni kurulan bir ekibiz. Burada teşkilatları yeni kurduk ve Ramazan ayındayız. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Halk tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanını kendi seçecek. Buda yeni bir tecrübe olduğundan, seçim çalışmalarına ağırlık vererek seçim sonrasında da, Karabük’teki yatırımlar noktasında halka hizmet etmek adına elimizden geleni yapacağız. 2002 -2014 yılı arasında bir sürü yatırım yapıldı ve gerçekleştirildi. Yarım kalan yatırımlarla ilgili eksik kalan kısımları takip ederek tamamlamak için çabalayacağız”

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, 2002- 2014 yılları arasında Karabük’e iktidar tarafından çok şey kazandırıldığını ve bunların görülmesi gerektiğini de anlatarak, “Yüzme havuzunu çok konuşuyoruz ve tek eleştiri oradan geliyor. Orada teknik bir sıkıntı var. Havuzda su kaçırma olduğundan açılmıyor. Dünya kadar yatırım yapmışız bir yatırım eksik olunca eleştiri odağı oluyoruz. Bizim bu memlekete yapmış olduğumuz yatırımlara bakarsanız, saymakla bitmez. 2000 yılında şu memlekette bir tane tüneli ışıklandırınca bangır bangır bağırıyorduk. Şimdi Yenice yolunu tamamladık, bütün yolları ışıklandırdık. Bu yolu bizden önceki siyasiler belli noktaya getirdi. Onlardan da Allah razı olsun. En can alıcı tüneller bizim dönemde yapıldı. Yapılanında görülmesini istiyoruz. Yenice artık Karabük’ün mahallesi gibi oldu.” Dedi.

Saylar açıklamalarına şöyle devam etti;

“Bizim yaptıklarımıza baktığımız zaman KARDEMİR’i çabuk unuttuk. Burada 8 ay işe gidip,  4 ay ücretsiz izine çıkan işçiler vardı. KARDEMİR’in borç yapılanmasını bu iktidar risk alarak yaptı. Sonraki süreçte KARDEMİR uçmaya, koşmaya başladı. KARDEMİR’in üzerinde Başbakan’ın özel bir ilgisi var. Ben en son gittiğimde bile, bana direk KARDEMİR’i soruyor. KARDEMİR o dönemdeki desteklerinden dolayı bugünlere gelirken, fabrika ne yaptı? İki senede bir fakülte binası yaptı. KARDEMİR’e elimizi taşın altını koymasaydık, fabrika kurtulmasaydı bugün üniversitede bu kadar fakülte binası olur muydu? Rektör hocamın da kapasitesi çok büyük ve güzel hizmetler yaptı. Bunları yaparken parayı kim verdi, hükümet gönderdi. Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı gönderdi. Bugüne kadar 700 milyon TL’nin üzerinde para gelmiş. KBÜ’ye baktığınızda Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri. Burada bizim emeğimiz var. Bu emeği hiç kimse inkar edemez”

“BİZ GETİRDİK RAFET BEY DAĞITTI”
İktidar tarafından doğalgazın şehre kadar getirdiğini ve şehir içine Belediye tarafından taşındığını da anlatan İl Başkan Timurçin Saylar, eski il başkanının izlediği tarzın tam tersine bir tarz izleyerek, açıklamalarında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi de övdü.

İktidar partisi olarak yaptıkları hizmet çalışmalarının içinde Rafet Vergili’nin de verdiği hizmetleri belirten Saylar, bu hizmetlerin altını çizdi.

Açıklamasında Rafet Vergili’yi de öven Saylar, açıklamasını şöyle sürdürdü;

saylar-sasirtti-1“Doğalgazı biz getirdik. Türkiye’nin 30 civarında illerinden biriyiz. Şehrin dışına kadar gelen gazı ise belediye şehir içine taşıdı. Belediyeden Allah razı olsun bütün mahallelere dağıttı. Bu bir nimettir. Biz getirdik, Rafet bey dağıttı,  Allah razı olsun. Burada iki türlü emek var. Biz getiriyoruz, o dağıtıyor. Bunu polemik dahi yapmanın bir konusu yok. Kim ne yapıyorsa, Allah razı olsun. Ama bilinmesi gerekiyor,  getiren biziz, dağıtan belediye. Karabük-Gerede bölünmüş oto yolunu Balıklarkayası kavşağından aldık ve 2007 yılında tamamladı. Bunları da konuşmak lazım. Eflani’nin yeni yolunu görenler eski yolu iyi hatırlar. Biz bu şehrin her yerine hizmet ediyoruz. Sağlık yatırımlarında Safranbolu’ya yeni hastane yapıyoruz, 200 evler ‘e 200 milyon liraya yeni bir hastane yapıldı. Eleştiriler oluyor, sıkıntılar olabilir. Bunlar düzelecek şeyler ama duruma genel olarak bakmak lazım. Bizim hastanenin ameliyathaneleri Ankara ve İstanbul’daki ameliyathanelerden hiçbir farkı yok. 5 yıldız konforda bir hastanemiz var. Eğitimde okul ve derslik sayılarını birden beşe çıkarmışız. Hangi mahalle de ne yapıldığı ortada. Organize Sanayi Bölgesi yüzde yüz doldu. TSO olarak 34 yeni yer daha veriyoruz ve verdiğimiz yatırımcı hemen çalışmaya başlıyor. Karabük artık göç veren değil, göç alan bir kent oldu. OSB’de Rafet Vergili’nin katkıları da çok büyüktür. Biz parti olarak Ankara’da uğraşırken, Rafet beyde enerji alanında çok büyük destek verdi. Bizim siyasi anlayışımız farklı, onun anlayışı farklı olabilir ama bu şehirde birbirimizin yüzüne bakan insanlarız.”
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74