VERGİLİ'DEN 3 NİSAN MESAJI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) temellerinin atılması

Güncel 01.04.2016, 17:47 01.04.2016, 17:47
11
VERGİLİ'DEN 3 NİSAN MESAJI
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) temellerinin atılması ve Karabük'ün kuruluşunun 79. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.


 
20160401AW705955_01Vergili, mesajında, 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri ile kurulan ve 15 haneli bir köy iken bugün Karabük’ün ortaya çıkmasına vesile olan Türkiye’nin ilk ağır demir çelik sektörü KARDEMİR’in 79. kuruluş yıl dönümünü kutladığını söyledi.

Karabük için 3 Nisan tarihinin önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Vergili, “3 Nisan, Kardemir’in temelinin atılması ile birlikte Cumhuriyet Şehri Karabük’ün de temelinin atıldığı gündür.

Karabük’ün ve KARDEMİR’in kurulmasında emeği geçen başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa’yı saygı ve rahmetle anıyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda Karabük’ümüzün kuruluş yıl dönümünü kutladığımız şu günlerde Karabük’ümüz için birlik ve beraberlik çağrısını yinelemek istiyorum.

Hep birlikte, tek yürek halinde mücadelesini verdiğimiz Karabük’ümüzü daha ileriye, hak ettiği konuma Karabük’lü olarak gelin birlikte taşıyalım. Karabük Belediyesi olarak imar ve şehircilik, sosyal yaşam, çevre düzenlemeleri, eğitim, kültür ve en önemlisi de özel projelerimizi hayata geçirerek Karabük’ümüze daha çağdaş ve modern bir görünümü kazandırmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Bu vesileyle, Karabük'ün ve KARDEMİR'in kurulmasında emekleri geçen başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Fevzi Çakmak ve dönemin devlet adamlarını saygı ve rahmet anıyor, tüm hemşehrilerime saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Karabük'ümüzün kuruluşunun 79. yılı kutlu olsun." dedi.
Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39