VERGİLİ, YÜKLENDİ GİDİYOR

banner73
Güncel 08.10.2015, 17:58 08.10.2015, 17:58
32
VERGİLİ, YÜKLENDİ GİDİYOR
banner36

vergili-emekliKARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ, MEHMET ALİ ŞAHİN’E HEM CEVAP VERDİ, HEM YÜKLENDİ


 

VERGİLİ “ÇİVİ ÇAKMAYI USTALIK OLARAK GÖRÜYORLAR”


 

“KARABÜK SİZE 82 BİN OY VERDİ DE NE OLDU, KİME NE HİZMET GETİRDİNİZ”


 

“DAĞ BAŞINDA EMEKLİYE EV OLMAZ”


  

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bazı sivil toplum kuruluşlarına tahsis edilen merkezin açılışında yaptığı konuşmada, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin’in kendisine yönelik yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.

Başkan Vergili, TOKİ aracılığı ile emeklilere yapılacak olan konutlar konusunda kendilerinden hiçbir destek istemediğini söyledi.

Vergili “Dağ başında emekliye ev olmaz”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili TOKİ’nin emeklilere yönelik yapacağı ev konusunda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Vergili “Dağ başında ki yere emekliye ev olmaz. Biz diyoruz ki emekliyi şehir merkezinde ev sahibi yaptırabiliriz. TOKİ bize gelsin, valilikle konuşmasın programı biz yapalım, ama her müracaatı da ev sahibi yapacağız diye çıkıp söz versinler. Bunun üzerinden yorum yapmayacaklar kaç tane müracaat varsa ev sahibi yapacağız diye söz vermeleri lazım. Bizde sonuna kadar yanlarında olalım. Arsa ise, arsa yerse yer bulalım. Para ile satın alınması gerekiyorsa para ile satın alalım ve emeklimizi ev sahibi yapalım” dedi

Karabük Belediyesi imkanları dahilinde sivil toplum kuruluşlarına da destek olmak amacıyla PTT Caddesi'nde daha önce Belediye Hizmet Merkezi olarak kullanılan bina  düzenlenen törenle Merkez Mahalle Muhtarları Derneğine Türk Ocakları Karabük Şubesine,Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı'na ve Türk Diyanet Vakıf Sen Karabük Şubesine tahsis edildi.

Tören öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin’in kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.

ÇİVİ ÇAKMAYI USTALIK OLARAK GÖRÜYOLAR

Vergili “Biz siyasette çivi çakmak dediğimizde siyasette bazıları aklına ustalık getiriyor. Bina yapmayı, yol yapmayı, kanal açmayı aklına getiriyor. Siyasette çivi çakmak bu değil.” Diyerek konuşmasına devam eden Başkan Vergili şu açıklamalarda bulundu;

“Çivi Çakmak Fevzi Çakmak ve İsmet İnönü’nün Karabük Demir Çelik Fabrikalarını kurarak insanlara iş vererek yaptığı hadisedir. Bir şehir yaratmak ve bu şehirde binlerce kişinin ekmek yemesine vesile olmaktır. Karabük’e çivi çakmak şuydu, 13 yıldan beri iktidar olan parti Karabük’e teşvik vermesi idi. Teşvik kapması alınmayarak binlerce tekstil işçisi işsiz kaldı. Birçok tekstil fabrikası fabrikalarını söküp teşvikli bölgeye gitti. Teşvik olmaması nedeniyle en az 5 bin tekstil işçisi işsiz kaldı. Geldiler Karabük teşvike girdi dediler, fakat Karabük teşvike girmedi biraz daha badirenin içerisine girdi. Sağlanan teşvik Karabük’e hiçbir iş yapmama kapasitesini sağladı.

Ben Türkiye’nin ikinci adamı olacağım, Ak Parti siyasetinin ikinci adamı olacağım, Karabük’ü teşvik kapsamına sokamayacağım. Bir Karabük’te dört yıl daha hiçbir şey yapılmadan, gençlerimiz düşünülmeden, memurumuz düşünülmeden, işçimiz düşünülmeden Karabük bir dört yıl daha yaşayacak.

Mehmet Ali Şahin beyin arkasında ki aday başarılı imiş, Mehmet Ali Şahin beyin arkasında ki hiçbir milletvekili başarılı olamaz. Karabük milletvekili olan Osman Kahveci bey Orman Genel Müdürü iken, o kadar başarılı iken, milletvekilliğinde ben gözümle gördüm, kulalığımla duydum “ Yaz Osman oldu” Mehmet Ali Şahin Beyin yanında. Şöyle bir değerlendiriyoruz teşvike girememiş ve bir teşvikten yararlanamamış, Karabük’le ilgili işçiye bir şey verememişsiniz, memura bir şey verememişsiniz. İlçelere hiçbir şey verememişsiniz, söylenen fikirlerin hepsine de karşı çıkılmış ve destek görmemiş”

TSO EŞRAFI TOPARLAYIP MEMLEKETİ YÖNDERİRMESİ GEREKİR

Vergili, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar'ın Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini de eleştirerek düşüncelerini şöyle dile getirdi;

Ticaret ve Sanayi Odasının eşrafı toparlayıp, memleketi yönetmesi gerekirken AK Partinin siyaset merkezi oldu. Ticaret ve Sanayi Odaları AK Partinin siyaset merkezi haline geldi. Ticaret Odası başkanları eşrafı toparlayıp memleketi yönlendirmesi gerekirken, bir bakmışsınız siyasi bir tanesi geliyor ilçe başkanı, bir tanesi geliyor meclis başkanı il başkanı. Böyle bir siyasi ortamda ahlaki kural şudur, öncelikle AK Parti İl Başkanı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığından istifa etmeli, Karabük’ün selameti için.

Partinin isteklerini değil milletin isteklerini meclise taşımalıdır. Bu durum ahlak dışı bir olaydır, etik bir kural değildir. Sokağa çıkıp ta hem il başkanlığı, hem de TSO Meclis Başkanlığı sıfatı ile iş yapamaz. Esnafımızı, tüccarımızı baskı altına alamaz, bunu iyi değerlendirmesi lazım Karabük halkının.

Bugüne kadar yani benim belediye başkanlığı görevimde Karabük’te bir icraat yaptıklarını göremedim. AK Partiye üye şartıyla kumanya verdiklerini gördük. İşsize Ak Partiye kayıt şartıyla iş vaadi verildiğini gördük. Bunun dışında da Ak Partinin hiçbir icraatını görmedik. Ben belediyenin içersindeki görevimde hiçbir zaman partizanlık yapmadım. Kapımdan giren hiçbir arkadaşa sen hangi partilisin diye sormadım. Almış olduğum hiçbir işsinin siyasi kimliğini soruşturmadım”

KAYBETTİKLERİ OYUN PEŞİNE DÜŞÜYORLAR

“Şimdi kaybettikleri oyun peşine düşüyorlar.” Diyen Rafet Vergili konuşmalarına şöyle devam etti;

“Karabük size 82 bin oy verdi, verdi de ne oldu bu 82 bin oyu, kime ne hizmet getirdiniz? Sonra ne oldu sürekli düşüşe geçtiniz.

vergili-emekli-1Biz ne yaptık, Karabük’ün muhabbetini kazandık. Karabük’ün muhabbetini kazanmaya devam edeceğiz. Hiç kimseyi bir biriden ayırt etmeyeceğiz. Geri kalan görev süremizde hiçbir mahallenin problemini bırakmayacağız. Bizler yeni icraatlarımızı yapacağız, onlar ne konuşursa konuşsun. Karabük’ü Türkiye’nin yıldızı yapacağız. 81 vilayet içersinde Karabük tek yıldız olacak.

Birçok hizmetler yaptık şimdi de Türkiye’nin en güzel spor vadisini yapacağız. 14 Ekim tarihinde Safranbolu’yu 5000 Evler’e bağlayacak olan büyük bir köprünün temelini atacağız. Hemen spor vadisinin inşaatı başlayacak. 100. Yıl’da Türkiye’nin en güzel kapalı Pazar yeri yapılıyor inşallah oda bitecek. Araç Çayının rehabilitasyonu ile ilgili her türlü projemiz hazır onay bekliyoruz. Devlet Su İşleri bu işte çok titiz davranmakta haklı çünkü sel baskını olan bir dere Araç Çayı. Bunun yanı sıra Öğlebeli Bahçelerine bir köprü daha yapacağız trafik problemini çözeceğiz. Karayolları Bölge Müdürüne bırakmayacağız bu işi.

Dört yıldan bu yana Mehmet Ali Şahin Bey Karayolları Bölge Müdürüne bir tane lafını dahi anlatamadı. Gitsin Türkiye siyasetinde lafını nasıl anlatıyorsa anlatsın. Ben yerel yönetimden mesulüm. Yukarıda yapılacak işler beni fazla ilgilendirmiyor. Önce benim için şehrim. Karabük’ün merkezi. Yani benim için öncelikli olan diğer ilçelerimiz”

DAĞ BAŞINDA EMEKLİYE EV OLMAZ

Başkan Vergili, Emekliler Cemiyeti'nin TOKİ'ye 7 Bin ön kayıt yapmasını da değerlendirdi ve şunları söyledi;

“Popülist siyaset yapıyorlar, umut tacirliği yapıyorlar en son, icraatları şu emekliyi ev sahibi yapacağız. 13 yıldan bu tarafa iktidardasın emekliyi ev sahibi yapamamışsın, şimdi emekliyi ev sahibi yapmaya çalışıyorsun yap ama düzgün bir şeklide yap. İnsanlara umut, vaat etme, 7 bin kişilik müracaat toplama. Ne yapabileceksen bunu söyle, 7 bin tane ev yapmak istiyorsan bize gel, bizde ne gerekiyorsa destek verelim ama de ki, her müracaat edeni ev sahibi yapacağım diye taahhütte bulunma. Müracaatları topladıktan sonra evi olanlara verilmeyecek gibi laflar etme.

Biz diyoruz ki, eğer Emekliler Cemiyeti ile böyle bir programa girdi iseniz, olmayacak bir şey bu programı valilik yürütüyor. Bu programı valilik yürütmez. Eğer Karabük’ün il merkezinde yapılacak bu programı belediye yürütür. Bizde her türlü desteği veririz. Dağ başında ki yere emekliye ev olmaz.

vergili-emekli-2Biz diyoruz ki emekliyi şehir merkezinde ev sahibi yaptırabiliriz. TOKİ bize gelsin, valilikle konuşmasın programı biz yapalım, ama her müracaatı da ev sahibi yapacağız diye çıkıp söz versinler. Bunun üzerinden yorum yapmayacaklar, kaç tane müracaat varsa ev sahibi yapacağız diye söz vermeleri lazım. Bizde sonuna kadar yanlarında olalım.

Arsa ise, arsa, yerse yer bulalım. Para ile satın alınması gerekiyorsa para ile satın alalım ve emeklimizi ev sahibi yapalım. Asgari ücretle geçinen geçlerimizi ev sahibi yapalım. Yalnız emekliyi değil şu anda, binlerce asgari ücretle geçinip evi olmayan, anasın babasının yanında kalan gençlerimiz var. Onları da 300 TL taksitle ev sahibi yapalım. Gelin hep beraber Karabük için çalışalım popülist siyaset yapmayalım.

Ben dostlarıma şunu söylemek istiyorum, sizde çevrenize bunun yalan siyaset olduğunu anlatın, insanları kandırdıklarını anlatın. Umut tacirliği yaptıklarını anlatın. Bize geldikleri günde 7 bin tane emeklimiz ev sahibi olacaktır. Geleceklerini de sanmıyorum. Ben buradan diyorum ki, 7 Haziran’da bir milletvekili değişti, Karabük’te çok şey değişti. Eğer bu seçimde bir milletvekili değişikliği devam ederse, Karabük zaten değişecektir. İki milletvekili değişirse, Türkiye siyaseti değişecektir”

 
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74