VEREM SAVAŞ DERNEĞİ BAŞKANI AKÇİN GÜVEN TAZELEDİ

Karabük Verem Savaş Derneği 9. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleştirilen genel

Güncel 11.04.2015, 16:00 11.04.2015, 16:00
29
VEREM SAVAŞ DERNEĞİ BAŞKANI AKÇİN GÜVEN TAZELEDİ
banner36

Karabük Verem Savaş Derneği 9. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleştirilen genel Kurulda, mevcut başkan Nevzat Akçin güven tazeleyerek yeni dönemde de derneğin başkanlığına getirildi.


 

20150411AW380849_02Genel kurul öncesi bir açıklama yapan Karabük Verem Savaş Derneği Başkanı Nevzat Akçin, Verem Savaş Derneklerinin gönüllülük esasına göre toplum yarına çalışan kurumlar olduğunu belirterek “Derneğimiz, gerçekleştirdiği faaliyetlerden, verdiği hizmetlerden ve hayırseverlerden gelen yardımlarla çalışmalarını sürdürmekte ve Karabük Halkına hizmet vermektedir.

Bizim en önemli çalışmalarımız arasında işyerlerinde yılda bir kez gerçekleştirdiğimiz verem taramaları yer almaktadır. Buralardan elde ettiğimiz gelirlerle Verem Savaş Dispanserinde Verem tedavisi gören ve ihtiyaç sahibi olan hastalara yardımlarda bulunuyoruz. Gerektiğinde dispansere gelemeyenlere evlerinde sağlık taraması yapıyoruz. Bilindiği gibi son yıllarda ülke genelinde verem hastalığında önemli artışlar olduğu gözleniyor.

Biz 2013 yılında Karabük’te üç hastamızı tüberkülozdan kaybettik. Ancak şu hiç unutulmamalıdır; günümüzde verem hastalığının tedavisi bulunmaktadır. Sigara ve alkol verem hastalığının en önemli tetikleyici unsurlarıdır. Sağlık her şeyden önce gelir. Tüm vatandaşlarımızı bu manada daha duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Tek liste ile gidilen genel kurul sonunda Karabük Verem Savaş Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; “Nevzat Akçin, Şakir Güven, Orhan Oral, Hüseyin Çakmak ve Cemal Genç.”
Yorumlar (0)
14
açık
banner17
banner18
banner39
banner74