VALİ ALİMOĞLU'DAN TYSD'YE NEZAKET ZİYARETİ

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, eşi Rana Alimoğlu ile birlikte Türkiye Yardım Severler Derneği’nin (TYSD) Kara

Güncel 19.02.2015, 11:11 19.02.2015, 11:11
14
VALİ ALİMOĞLU'DAN TYSD'YE NEZAKET ZİYARETİ
banner36

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, eşi Rana Alimoğlu ile birlikte Türkiye Yardım Severler Derneği’nin (TYSD) Karabük Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.


 

20150218AW329079_01Kuruluşunun 87 yıl dönümünü kutlayan TYSD Karabük Şube Başkanı Hürmet Özdemir Vali Alimoğlu ve eşine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bu ziyaretiniz çok anlamlı bir güne denk geldi. 19 Şubat’ta derneğimiz 87. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Bu ziyaretinizle bizleri mutlu ettiniz. 1928 yılında Ankara’da kurulan derneğimizin Türkiye genelinde 145 şubesi var. Karabük şubemiz ise 1953 yılından beri faaliyette. Kurucumuz olan Hikmet Şeyhoğlu hanım hep bizimle birlikte. Verenle alan arasında bir köprüyüz. Bu köprüyü bunca yıl sağlam tuttuğumuzu düşünüyoruz. İnşallah yardımlarımız ihtiyaç sahiplerine gidiyor ve gidecekte” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu ise, derneğin, Atatürk’ün teşviki ile kurulmuş bir teşkilat olmasının önemine değinerek, “Yardımseverlik işi bizim milletimizin özelliklerinden biri. Daima insanların birbirine ihtiyacı oluyor. Yardım Severler Derneği’nin de bunu ciddiyetle yaptığını biliyoruz. Ziyaretimizin böylesi anlamlı bir güne dek gelmesi ayrı bir güzel. Daha nice yıllar yardım severlik devam etsin. Karabük bu yönden çok şanlı bir il. Hikmet hanım gibi bir değerin bu işin seyyar vakfı gibi olması azimle yürekle bu işe devam etmesi de ayrı bir şans. Bu işi gönüllü ve samimiyetle zarif bir şekilde yapıyorsunuz” dedi.

Ziyarette TYSD kurucu başkanı Hikmet Şeyoğlu’nun yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
Yorumlar (0)
0
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39