VALİ ALİMOĞLU, KBÜ'YÜ ZİYARET ETTİ

banner73
Güncel 06.03.2014, 15:41 06.03.2014, 15:41
11
VALİ ALİMOĞLU, KBÜ'YÜ ZİYARET ETTİ
banner36
20140306AW026262_01Valiler Kararnamesi ile Karabük’e atanan ve geçtiğimiz hafta görevine başlayan Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Üniversitesini ziyaret etti.

Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal'ı makamında ziyaret eden Vali Orhan Alimoğlu’nu Rektörlük önünde Ana Mehteran Takımı karşıladı.

Ana Mehteran Takımının çaldığı marşları memnuniyetle dinleyen Vali Orhan Alimoğlu “ Mehter bizim kültürümüzün, medeniyetimizin ana unsurlarından bir tanesidir. Kız erkek ayırımı yapmadan iyi işlerde yarışmaya devam edelim. Sizleri canı gönülden kutluyorum” dedi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal “Karabük halkı ile birlikte yakaladığımız üniversite başarısını sizlerin de katkısı ile artırarak üniversitemizi hem ülkemiz hem de dünyada rekabet edebilecek bir üniversite konumuna getireceğiz. Görevinizde başarılar dilerim, tekrar hoş geldiniz” dedi.

Rektör Burhanettin Uysal'a duygu ve düşünceleri için teşekkür eden Vali Alimoğlu “ Süratle Karabük’ü tanımaya çalışıyorum. Şu ana kadar ki izlenimlerimiz; Karabük denilince KARDEMİR, Üniversite, Kardemir Karabükspor ve Safranbolu akla geliyor. Benim gözümde zaten her işin temeli eğitim ve gençlerdir. Gençlerimize verdiğimiz emeklerin karşılığını zaten ileride onlar fazlası ile ödüyorlar. Üniversite bizim gözbebeğimiz, Karabük’ün eğitimdeki başarısı gayet iyi seviyelerde. Eğitimdeki başarıyı geliştirerek daha iyi yerlere gelmesi için bizler de nöbetimiz süresince gayret göstereceğiz” dedi.
Yorumlar (0)
17
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39