ULUPINAR, ISINMAYA BAŞLADI

ÖZGÜR ULUPINAR AK PARTİ’DEN KARABÜK İÇİN ADAYLIK ISINMA TURLARINA BAŞLADI  

banner73
Güncel 18.09.2013, 20:45 18.09.2013, 20:45
38
ULUPINAR, ISINMAYA BAŞLADI
banner36

ÖZGÜR ULUPINAR AK PARTİ’DEN KARABÜK İÇİN ADAYLIK ISINMA TURLARINA BAŞLADI


 

ULUPINAR, HEDEFE İLK RAFET VERGİLİ’Yİ KOYDU


 

ULUPINAR “KARABÜK’ÜN SADECE MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA MUHTAÇ GİBİ HAVA ESTİRİLMESİNE GÖNLÜM RAZI DEĞİL”


 

ozgur-ulupinar-isiniyor


AK Parti’den Karabük Belediye Başkan Aday Adayı olmayı düşündüğünü ifade eden Show Haber.Com Genel Müdürü, Karabüklü Genç İşadamı Özgür Ulupınar yayınladığı basın açıklamasında, kendisine ciddi bir teveccüh olduğunu belirterek, 78 somut proje ile Karabük'e geleceğini açıkladı.

Ulupınar basın açıklamasında Başkan Rafet Vergili’yi hedefine alarak “Onun söz verdiği 5 Bin kişiye iş sözünü biz yerine getireceğiz” dedi.

Özgür Ulupınar açıklamasında şu açıklamalarda bulundu;
2014 Mart Ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti’den Karabük Belediye Başkan Adaylığı konusunda, çevremden ve Karabüklü hemşerilerimden gördüğüm destek ve teveccüh beni bir hayli heyecanlandırmış ve cesaretlendirmiş durumda.

Doğup, büyüdüğüm memleketim Karabük, dışardan bakıldığında yerel yöneticilerin zayıflığından, Merkezi Hükümetle olan diyalog kopukluğundan dolayı, hak ettiği hizmetten ve yatırımlardan yoksun olduğu net olarak görülmekte.

İsmimin AK Parti muhtemel Aday Adayları arasında geçtiği günden bu yana üç bine yakın telefon aldım. Beni arayanların sayısı halen daha katlanarak artmakta. Beni arayan çevrenin ağırlıklı olarak genç kesimler olduğunu bir yandan gururla, diğer taraftan ise derin bir düşünceyle ifade edebilirim.

Bunun nedeni ise son dört yıldır Karabük’te işsiz gençlere vermiş olduğum destek. Elimdeki tüm imkanları kullanarak, sorunu olan ve beni arayan her gence çevremdeki ilişkilerle destek oldum.

Türkiye’nin büyüme ve gelişme hızına Karabük'ün  de ulaşması için AK Parti’nin ve Başbakanımızın yolunda olan genç ve dinamik bir başkana ihtiyaç vardır. Karabük ancak dışarıdan Karabük'ü gören, Türkiye ve dünya konjonktürünü bilen Karabüklü birisine ihtiyaç bulunmaktadır.

Başbakanımızın 2023 hedefleri doğrultusunda Karabük’ün artan bir ivme ile değer kazanması ve ülkemiz coğrafyasın da hak ettiği yerini alması için Karabüklü tüm AK Partili büyüklerimi birlikte hareket etmeye davet ediyorum. Partim beni aday olarak gösterse de, göstermese de partimin emrindeyim. Karabük’ümüze somut 78 proje ile geliyorum.

Partimizin Karabük’te yapılan bu eksik hizmetleri çok net gördüğünü ve Karabük'ün sanki sadece mevcut Belediye Başkanına muhtaç gibi hava estirilmesine Karabük'te gönlüm razı olmadı ve bunu göstermek için Karabük'te elimi taşın altına koydum.

Şöyle ki; Gerek telefonla, gerek ise yüz yüze görüştüğüm genç arkadaşlarım ilk olarak dile getirdikleri konu iş ve aş oluyor. İş ve aşı oluşturmak ancak AK Partili bir Belediyenin daha önce sayısız örnekte olduğu gibi yapabileceği bir hizmettir. Biz AK Partililer olarak bu dönemi yüzde yüz alacağımızdan eminim.

2009 Yerel seçimlerinde, şu anki Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’nin seçim vaatleri ve konuşmaları arasında gençlerin dile getirdiği iş ve aş konusuyla ilgili söylemlerini bu gün gibi hatırlıyorum.

“5 Bin kişiye İş, 5 Bin Kişiye Aş” sloganı ile seçimlerde çalışmalar yapan Sayın Vergili “Ben sıradan bir Belediye Başkanlığı yapmayacağım. Karabük’ün sadece kentsel sorunları ile değil, gençlerin iş sahibi olabileceği bir umut kapısı olacağım. İş istihdam oluşturulması için yatırımcıları Karabük’e çekeceğim, hatta ilk örneğini kendimiz sergiliyor ve İranlı bir işadamı ile ortak olarak bir fabrikanın temellerini atıyoruz.” Şeklinde konuşmasına şahit olmuştum.

Sahi ne oldu Organize Sanayi Bölgesine temeli atılan fabrika? 5 yıldır sadece temellerinin atılması ile kalmış maalesef.

Sayın Başkana sorsak şimdi bunları “hatırlamıyorum” diyecektir.

Fakat Allah Nasip eder ve Karabük’e hizmetkâr olma fırsatı bize doğarsa, genç bir işadamı olarak, Sayın Vergili’nin o zaman söz verdiği ve şimdi unuttuğu sözleri biz yerine getireceğiz.

İş sektöründe, Türkiye’nin lokomotif grupları ile konumum ve işim nedeniyle diyaloglarımı Karabük’üme yatırım ve dolayısıyla genç arkadaşlarımın istihdamı olarak kullanacağım. Çok yakında Karabüklü hemşerilerimle hasbihâl olmak için Karabük’te mesailerime başlayacağımı bildirir, tüm bu duygu ve düşünceler ile saygılarımı sunarım.

 
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74