TÜRKİYE'NİN İLK 'AY-YILDIZLI' STADI

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HİLAL İÇİNE 25 BİN KİŞİLİK STAT YAPIYOR  

banner73
Güncel 26.03.2013, 14:31 26.03.2013, 14:31
54
TÜRKİYE'NİN İLK 'AY-YILDIZLI' STADI
banner36

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HİLAL İÇİNE 25 BİN KİŞİLİK STAT YAPIYOR


 

20130326AW000370_03Karabük Üniversitesi (KBÜ) Türkiye’de ilk defa ay yıldızlı 25 bin kişilik stat yapıyor. Hilal içine yapılmaya başlanan stadyumda Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Kardemir D.Ç. Karabükspor da istedikleri taktirde maçlarını oynayabilecek.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, kampüs içerisine 25 bin kişilik stadyum yaptırıyor. Yapımı başlayan ve tribünlerinin bir bölümü yapılan stadyumda Karabük’teki bütün kulüpler için odalar, salonlar ve çalışma alanları yapılacak.

Rektör Uysal, yaptığı açıklamada, “Kardemir D.Ç. Karabükspor’a başarılar diliyorum. Karabükspor Karabüklünün mutluluk kaynağı, hepimizi bir araya getiren bir takımımız. Yapılanlar Karabük Üniversitesi’nin değil, her türlü yatırım Karabük halkının hizmetindedir. Bu yaptığımız stadyumda Karabükspor da maç yapacak. Bizim davetimizle gelecek takımlarda burada maçlarına yapacaktır. Ama en büyük arzumuz ülkemizde 180 tane üniversite ve yüksek öğretimde okuyan 4 milyon genç var. Bu gençliğin barış ve huzur içinde yaşamaları ve müsabakalar yapmaları arzusunda spor yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Yüzde 80’i bitti Haziran ayı içerisinde bitiriyoruz ve çevre düzenlemesine başlıyoruz. Türkiye’de ses getirecek bir spor yatırımı ile KBÜ kendisinden bahsettirecektir” dedi.

20130326AW000370_02Stadyumun çevre düzenleme ihalesini de yaptıklarını belirten Rektör Uysal, “Bu yaz Karabük Üniversitesi’ne, Karabük şehrine yakışır bir çalışma gerçekleşecek. Stadın tamamı bir hilal içerisine alınacak ve bu hilalin altında sevgili gençlerimizin rekreasyon alanları oluşturulacak. 25 bin kişilik stadyum, stadyumun altında Beden Eğitim Spor Yüksekokulu, merkezi derslikler, bütün kulüplerimiz için odalar, salonlar, çalışma alanları oluşturmakla kalmıyoruz, Karabük şehrini ve üniversitesini simgeleyecek bir hilal ve hilalin içerisinde bir stadyum, görsel olarak da Karabük’te Türkiye’de olmayan bir anlayışla sportif yatırımların yapıldığını kamuoyuna sergilemek istiyoruz” diye konuştu.
Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74