TSO SEÇİMLERİ ERTELENDİ

Güncel 29.01.2013, 15:18 29.01.2013, 15:18
11
TSO SEÇİMLERİ ERTELENDİ
banner36
tso-secimleri-ertelendiBakanlar Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı Oda ve Borsa seçim takviminin Mayıs ayında başlamasına, TOBB Genel Kurulu’nun da Ağustos ayında yapılmasına karar verdi.​

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu hafta sonu fiilen başlaması gereken oda ve borsa seçimlerinin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nun ertelendiğini açıkladı.

Arınç yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nun kabul ettiği kararnamenin yayımlanmak üzere Resmi Gazete’ye gönderildiğini duyurdu.

Buna göre; Şubat ayının başında başlaması düşünülen oda ve borsa seçim takvimi Mayıs ayına, TOBB Başkanlık ve diğer organ seçimleri de Ağustos ayına ertelendi.

TOBB, yeni meslek gruplandırmalarına ilişkin yapılan itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebinde bulunmuştu.

Önümüzdeki Şubat ayı içinde seçimlerinin yapılması beklenilen Karabük Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri de buna göre 3 ay ertelendi.
Yorumlar (0)
11
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74