ŞİMDİ DE YATAY ASANSÖR

MAHALLELERE YÜRÜYEN MERDİVEN VE KULE ASANSÖRDEN SONRA YATAY ASANSÖR  

banner73
Güncel 04.06.2013, 19:42 04.06.2013, 19:42
30
ŞİMDİ DE YATAY ASANSÖR
banner36

MAHALLELERE YÜRÜYEN MERDİVEN VE KULE ASANSÖRDEN SONRA YATAY ASANSÖR


 

MAHALLEYE 70 METRELİK YATAY ASANSÖR İLE ÇIKILIYOR


 

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ "HEDEFİMİZ STANDARTLARI YÜKSEK, YAŞAMIN UCUZ OLDUĞU BİR ŞEHİR OLMAK. 3 AYRI TEPEDE BULUNAN MAHALLELERİMİZE ULAŞIM ASANSÖRLER VE YÜRÜYEN MERDİVENLERLE YAPILMAKTA”


 

yatay-asansor


Karabük Belediyesi şehrin yüksek ve engebeli mahallerinde vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak adına yaptığı, yürüyen merdiven ve kule asansörden sonra şimdi de yatay asansörü hayata geçirdi.

Kenti modern bir şehir haline getirmek için yoğun çaba sarf eden MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, seçimlerde kullandığı "Rafet Vergili, Sözünün Eri" slagonu ile vaat ettiği projeleri tek tek hayata geçirmeye başladı. Kentin değişik bölgelerine ve mahallerine yürüyen merdiven, üst geçit ve kule asansör yaptıran Başkan Vergili, Öğlebeli Mahallesi’ne yaptırdığı yatay asansör hizmete girdi.

20130604AW000592_02350 merdiven ile çıkılan Kayabaşı Mahallesi’ne 38 metre uzunluğunda kule asansör ve okullar bölgesinin olduğu Yenişehir bölgesinde bulunan 199 basamaklı merdiven yerine yürüyen merdiven yapan Başkan Vergili, şimdi de Öğlebeli Mahallesine 70 metre uzunluğunda yatay asansör yaptırdı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentin yüksek mahallerine vatandaşların daha rahat ulaşması için, yürüyen merdiven ve kule asansörü faaliyete soktuklarını belirterek şöyle dedi:

"Öğlbeki mahallemize de kot ve meyil durumuna göre yatay asansör yapıldı. Şuan itibari ile 3 ayrı tepede bulunan mahallelerimize ulaşım asansörler ve yürüyen merdivenlerle yapılmakta. Bu mahallenin farklı bir avantajı oluyor. Bu şekilde hizmetlere devam edeceğiz. Şuanda bütün belediyelerin ihtirası standartları yükseltmek ama standartları yükseltirken de asıl hedef burada yaşamı da ucuz hale getirmek ve yaşamı biraz daha keyifli hale getirmek. Biz Karabük’te bunu başarıyoruz. Yapmış olduğumuz içme suyundaki indirim programları ve doğalgaz programları derken yıllık vatandaşımızın cebinde bin 500 ile ikin lira arasında para kalmasını söz konusu. Ulaşımda mümkün olduğu kadar az para ödeyip daha keyifli bir ulaşım sağlandığı zaman çok daha farklı güzellikler ortaya çıkıyor. Yata asansörün çevre düzenlemesi tamamlanmak üzere birkaç güne kadar tamamen faaliyete girecek. Hemen bunun ardından asansörden inen vatandaşlarımız Araç çayı üzerine yapacağımız yaya köprüsü ile şehirlerarası terminale ve diğer mahallere rahatlıkla ulaşımı sağlayacak. İşin en güzel tarafı ise yaptığımız bu işlerin tamamının ücretsiz olması ve vatandaşlardan hiçbir şekilde para talep etmeyeceğiz” dedi.

20130604AW000592_04Başkan Vergili, buna benzer değişik projelerinin de olduğunu da ifade ederek, “Esentepe ile 200 evler mahallerini birbirine bağlayacak ve Hastaneye ulaşımı sağlayacak olan yayalar için köprü yapacağız. Mega pazaryeri ve çok amaçlı alanlar, sosyal alanlar ile spor vadisi gibi projelerimiz var” diye belirtti.

Yapılan işleri maliyetine yaptırdıklarını da sözlerine ekleyen Vergili, "Belediye Başkanları kaynakları düzgün kullandığı zaman devletin verdiği para ve toplanan para bu illerin hepsine yatiyor. Borç ödemeye de icraatlara da yetiyor. Önemli olan devletin kasasına elin girmemesi. El girmediği zaman bu işlerin hepsi rast gidiyor düzün gidiyor. Biz 100 bin nüfuslu bir vilayetiz, 4 yıllık icraatımızda 500 bin tonun üstünde asfalt yapıyoruz. Herkes hesabını buna göre yapsın” diye konuştu.

Belediye Başkanı Vergili, asansöre binerek incelemelerde bulunurken, mahalle sakinleri ise, merdivenleri yürüyerek çıktıklarını ancak şimdi yapılan asansör ile daha da rahatladıklarını söyledi.

70 metre uzunluğunda raylı sistemlerle hareket eden ve iki ayrı kabinden oluşup 12’şer kişinin bindiği asansörler bir dakikada yukarıya çıkıyor.


HABERİN VİDEOSU


Yorumlar (0)
19
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74