SENDİKALAR VE İDARECİLERDEN FİKİR ALIŞVERİŞİ TOPLANTISI

Türk Eğitim Sen’in daveti üzerine bazı sendikalar ve idareciler 6528 No’lu Milli Eğitim Temel Kanu

Güncel 05.06.2014, 18:15 05.06.2014, 18:15
21
SENDİKALAR VE İDARECİLERDEN FİKİR ALIŞVERİŞİ TOPLANTISI
banner36

Türk Eğitim Sen’in daveti üzerine bazı sendikalar ve idareciler 6528 No’lu Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik öngören kanunu tartıştı. 


 

20140605AW109973_01Karabük Öğretmen evinde düzenlenen toplantıya, okul idarecileri,Türk - Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Aktif Eğitim - Sen üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Türk Eğitim Sen Karabük Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu, toplantının amacının çıkan kanun ile ilgili fikir alışverişi olduğunu söyledi.

Toplantının Türk Eğtim Sen’in kendi başına yaptığı bir etkinlik olmadığını vurgulayan Kurtoğlu, “Karabük’te diğer sendikalara da bu noktada çağrıda bulunduk. Eğitim Sen ve Aktif Eğitim - Sen’den katılım oldu. Eğitim Bir Sen’den cevap alamadık. Bugünkü toplantımızın amacı Türkiye’de Mart ayı başında 6528 sayıl kanunla çıkartılan, idarecilerin anayasal güvence altında da olan, müteseflerin bir gecede çıkan yasa ile lav edilmesi konusu. Bunla ilgili neler yapabilir ve idarecilerin görüşleri nelerdir, bizlerin sendikaların yapması gereken nelerdir diye fikir alışverişi yapalım dedik. 6528 sayılı kanun yasa eğitim iş kolundaki idarecileri bu duruma düşürürken, yarın öğretmen arkadaşlarımızın iş güvencesi içersinde çalışma şansının da yok olacağı çok aşikar. 8 yada 10 yılda bu rotasyon olsun konusu gündemde. Rotasyonun ötesinde farkında olmadığımız bir diğer konu ise Türkiye’de yürürlüğe sokulmuş 30 büyükşehir yasasında Özel İdareler kaldırıldı. Onların yetkileri belediye meclislerine devredildi. Bu olayın arkasından gelecek hadise en az 10 Bakanlıkta kamu çalışanların istihdamının özlük haklarının takibi belediye meclsilerine devri hadisesi. Bu açık görünüyor. Dolayısıyla, Avrupa, Amerika ne derseniz deyin Karabük’te herhangi bir okulda çalışacak öğretmeni ve idareci seçme hakkı belediye meclisinde olacak hale gelecek. Bu nokta çok açık ve net” dedi.
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74