SAFRANBOLU´DA 'ÖNCE YAYA' PROJESİ

Güncel 27.09.2014, 23:43 27.09.2014, 23:43
24
SAFRANBOLU´DA 'ÖNCE YAYA' PROJESİ
banner36
20140927AW203577_02Karabük’ün Safranbolu İlçesinde yayalara trafik, sürücülere ise yaya kültürünü vermek amacıyla 'Önce Yaya' projesi hayata geçirildi.

Safranbolu İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğince gerçekleşen proje kapsamında kaymakamlık önünde toplanan yaklaşık 200 kişi, Şehit Ertuğrul Mor Caddesi'ne yürümeye başladı.

Yürüyüşe, Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Garnizon Komutanı Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, vatandaşlar, öğrenci ve öğretmenler katıldı. Yürüyüş sırasında öğrenciler, 'Ne olur beni duyun, trafik kurallarına uyun', 'Kurallar sizi korkutmak için değil, korumak içindir', 'İster sürücü ol ister yaya, aksatmadan uy kurallara', ‘İlçemiz yayalar önceliklidir' yazılı dövizler taşıdı.

Yürüyüşün ardından Kaymakam Murat Bulacak, "Projeyle beraber biz istiyoruz ki yayaların ve sürücülerin trafik kültüründe bir farkındalık olsun, bazı şeyleri biraz daha görerek yaşayalım. Karşılıklı yaya kültürünü, sürücü kültürünü geliştirerek kazaların önüne geçelim" dedi.

Etkinlikte projeye katkı sağlayanlara Vali Yardımcısı Erkan Çapar tarafından teşekkür sertifikası verildi. Daha sonra proje kapsamında pilot bölge seçilen Şehit Ertuğrul Mor Caddesi'ndeki yaya geçidinin açılış kurdelesini protokol üyeleri birlikte kesti. Protokol üyeleri ve öğrenciler, yolun karşısına geçerek projeyi başlattı.
Yorumlar (0)
12
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74