SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNİN YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Korkut Eren, Kamu Hastaneler Birliği G

Güncel 17.02.2015, 15:56 17.02.2015, 15:56
43
SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNİN YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
banner36

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Korkut Eren, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki, yapımı devam eden Safranbolu Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak Hastane Başhekimi Uz. Dr. Selim Şahin, Hastane Müdürü Yüksel Korkut ve yüklenici firma yetkilileri ile hastane inşaatı konusunda bilgi alışverişinde bulundular. 

20150216_115717


Yapılan görüşmelerde ilgili firma yetkilileri hastane inşaatının Mart ayı sonuna kadar bitirileceği taahhüdünde bulundular.

İnşaat çalışmalarının yanı sıra Safranbolu Devlet Hastanesine son yapılan atamalarda 4 (dört) pratisyen tabip, 1 (bir) KBB Uzmanı, 2 (iki) Genel Cerrahi Uzmanı, 1 (bir) Dâhiliye Uzmanı, 1 (bir) Nöroloji Uzmanı ataması yapıldığı bilgisi alındı. Bunlardan KBB Uzmanı Op. Dr. Serdar Şengül’ün, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Faruk Öztürk’ün, Dâhiliye Uzmanı Uzm. Dr. Sinan Kazan’ın ve Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Özkan Akhan’ın görevlerine başladığı, ataması yapılan ikinci Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bayram Çolak’ın göreve başlamasının beklendiği öğrenildi. Yeni yapılan atamalarla Dâhiliye ve Genel Cerrahi Uzman sayılarının ikiye çıkmış olduğu bilgisi alındı. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile FTR Uzmanı kadrolarının da açıldığı ve bu alanlara atama beklendiği bilgisi alındı.

Görüşmelerde ayrıca Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri tarafından inşaatın bitmesinin ardından hastaneye tomografi cihazı kurulacağı bilgisi verildi.
Yorumlar (0)
27
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74