POLAT'TAN SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ AÇIKLAMASI

Güncel 27.09.2016, 17:18 27.09.2016, 17:18
11
POLAT'TAN SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ AÇIKLAMASI
banner36

20160927aw858607_01Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Sanat Üniversitesi’nin kuruş harcamadan kurulacak durumda olduğunu söyledi.


 
Rektör Polat, Safranbolu Sanat Üniversitesi fikrini Mart ayında ortaya attığını söyleyerek, “O zaman da belirttiğim bir husus vardı; Safranbolu Sanat Üniversitesi’nin kurulması için bunun peşinden koşacak, bunu yapacak olan siyasilerdir, Safranbolu halkı ve eşrafıdır. Bunun için biz geçtiğimiz günlerde Safranbolu’da sekretarya kurduk.

Bu süreçten sonra bu iş onların işi, siyasilerin işi, Safranbolu ve Karabük halkının işidir. Bizim bir üniversite kurmak gibi görev tanımımız ve yetkimiz yok, imkân da yok. Bunu ancak onlar yürütebilir. İlla kurun diye baskı yapamam. Ben güzel olacağını düşünüyorum.

Bunun nedenini de şöyle açıklamak istiyorum; öğrenci sayımız bu sene 52 bin, bu ilerleyen yıllarda daha da artabilir. 100 bin nüfuslu bir şehirde 50 bin öğrenci çeşitli sıkıntılara yol açabilir. Bu sayıyı bölerek Karabük ili ve Safranbolu ilçesinde iki farklı bir üniversite olsun, iki farklı yönetimle yönetilsin fikrini ortaya atmıştım.

Kurulma süreci beni aşıyor. Biz Karabük’e bağlı olması nedeniyle elimizden gelen desteği vereceğiz. Bir kuruş harcamadan kurulacak bir üniversite olacak Safranbolu Sanat Üniversitesi.” dedi.
Yorumlar (0)
0
kar yağışlı
banner23
banner17
banner18
banner39