POLAT'TAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

banner73
Güncel 29.08.2016, 14:10 29.08.2016, 14:10
17
POLAT'TAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
banner36

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


 

basin2(3)Büyük Zaferin 94. Yıl Dönümü’nde Rektör Polat şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında, Türk Ordusu’nun ülke topraklarını hiçbir işgalci güce bırakılamayacağını anlatan bu büyük zaferin 94’üncü Yıl Dönümü’nü o büyük günde olduğu gibi aynı güç, aynı inanç ve aynı kararlılıkla karşıladığımızı belirtmek istiyorum.

Bu taarruz, ülke olarak bir milletin birlik ve beraberliğinden, istiklal ve hürriyetinden hiçbir zaman ve hiçbir koşulda vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, diğer bağımsızlık mücadelesi veren uluslara da örnek olmuştur.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru gittiğimiz şu yıllarda milletimizin birliğine, kardeşliğine, bütünlüğüne ve parlak geleceğimize yönelik gerek ülke sınırlarımız içerisinde veya yakınında gerekse içinde bulunduğumuz coğrafyada çeşitli terör örgütlerinin ve uzantılarının çirkin saldırıları ile karşı karşıyayız.

Şu hiçbir zaman unutmamalıdır ki; yapılan her türlü terör hareketi ve girişimleri bizleri yıldırmamakta, aksine bizleri birbirimize daha çok bağlamaktadır. Bu konudaki kararlılığımız Türk Milleti’nin, Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü hedef alan her tür oluşum karşısında sürecektir.

Devletimiz ve milletimiz bin yıldır olduğu gibi bu coğrafyada 2023’leri, 2071’leri milli birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir coşku içinde kutlayıp, bugün ülkemizde yaşanan terör olaylarını ve onların arkasındaki karanlık güçleri en yakın zamanda bertaraf edecektir. Bizler de Karabük Üniversitesi olarak; vatanını seven, akıllı, irfan sahibi nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
Yorumlar (0)
3
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74