ÖZEL OLİMPİYATLAR 2017 BÖLGE OYUNLARI KBÜ'DE BAŞLADI

banner73
Güncel 25.03.2017, 12:19 25.03.2017, 12:19
22
ÖZEL OLİMPİYATLAR 2017 BÖLGE OYUNLARI KBÜ'DE BAŞLADI
banner36

Yarışta ikinci olunca gözyaşlarına boğuldu


 
Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin işbirliğinde 2017 Bölge Oyunları bu yıl ilk kez Karabük’te gerçekleştirildi.

“Oyun Birlikte, Hayat Birlikte” sloganıyla Karabük Üniversitesi’nde düzenlenen 2017 Bölge Oyunları’na 92 özel ve partner sporcu katıldı.

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği etkinliklerine Karabük Üniversitesi Özel Olimpiyatlar 2017 Bölge Oyunları ile devam etti.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu’nda düzenlenen oyunlarda 4 ilden gelen özel ve partner sporcular atletizm ve karma futbol branşlarında performans sergiledi.

Bölge Oyunları 2017 etkinliğinin açılışında konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin çalışmalarını ilgi ve takdirle takip ettiklerini belirterek “Özel çocuklarımızı, eğitmenlerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk” dedi.

Özel sporcuları antrenman, müsabaka, sosyal etkinliklerde bir araya getirmeyi hedefleyen Karabük Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları özel ve partner sporculara diş sağlığı taramalarıyla başladı.

Etkinlik sırasında sporcular ve bazı çocuklar Ankara havası oynayarak eğlendi. Etkinlikler kapsamında sporcular atletizm ve futbol branşlarında mücadele etti. Oyunların sonunda tüm sporcular madalya sevinci yaşadı.

Atletizm yarışından yarışında birinci olamadığından dolayı gözyaşlarına boğulan çocuğu öğretmenleri ve partnerleri bir türlü ikna edemedi. Onu mutlu etmek için birinci olduğu söylense de engelli sporcu ikinci olduğunu söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74