ÖZEL İDARE KENDİ ASFALTINI ÜRETECEK

Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, Karabük’te dışarıya bağımlı kalmadan daha iyi hizmet

Güncel 25.02.2015, 17:28 25.02.2015, 17:28
26
ÖZEL İDARE KENDİ ASFALTINI ÜRETECEK
banner36

Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, Karabük’te dışarıya bağımlı kalmadan daha iyi hizmet üretmek adına hizmete soktukları, seyyar taş kırma-eleme tesisinin tam kapasite çalıştığını söyledi.


 

20150225AW335452_01Taş kırma-eleme tesisinin İl Özel İdaresi’ne ve dolayısı ile Karabük’e katma değer sağlamaya devam ettiğini ifade eden Yıldırım,” Buradan üretilen taş malzemesi ile hatırı sayılır bir tasarruf yapıldı. Özel İdare’nin seyyar taş kırma tesisinde üretilen malzemeler ile hammadde ihtiyacını karşılamış olduk. Özel Sektörden aldığımız malzemelerin fiyatları ucuzdu-pahalıydı demek yanlış olur.Bizim asıl tasarrufumuz nakliyeden oldu.Özel sektör tarafından işletilen taş ocakları 3 ilçemizde vardı. 7 liraya aldığımız malzemeyi 20TL nakliye ödemek zorunda kalıyorduk. Dolayısıyla bir ton malzeme bize 27 TL’ye mal oluyordu. Seyyar Kırma Tesisi almadan önce her ilçemizde taş ocağı açtık. Şimdi malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Hangi ilçede ihtiyaç olursa,tesisi oraya kuruyoruz ve böylelikle nakliyeden 17 TL tasarruf sağlıyoruz. ”dedi.Karabük’ün geleceğine de yatırım yapmak suretiyle açtıkları seyyar yeni taş kırma-eleme tesisini hizmete almakla başladıklarını kaydeden Yıldırım, “İl Genel meclisimizin bu kararının ne derece yerinde olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. Seyyar makinenin bize maliyeti 1 milyon TL oldu.10 aylık süreçte 100 bin ton malzeme ürettik. Hesap ortada. Tesisimiz 10 ayda kendini amorti etti.”dedi

Başkan Yıldırım ayrıca, asfalt tesissi kurmayı ve araç parkını artırmayı planladıklarını, bunu başardıklarında ve yaptıkları yatırımlar neticesinde her köye hizmet götürebilecek kapasitede olduklarını da sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74