ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ UZUN'DAN'18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ'MESAJI

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, 18 Mart Şehitler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

banner73
Güncel 17.03.2017, 14:30 17.03.2017, 14:30
9
ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ UZUN'DAN'18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ'MESAJI
banner36

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, 18 Mart Şehitler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


 

Genel Sekreterimiz Uzun mesajında, “Milletimizin, üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapma, milli varlığımızı sürdürme, bağımsızlık, insanlık ve barış ideali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi her yıl 18 Mart’ta olduğu gibi, bu yılda rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

"Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale bir vatanın var oluş mücadelesi olduğu halde, şanlı ecdadımız, aldıkları ahlak terbiyesi gereği savaşa zulüm karıştırmamıştır. Kurşun yağmuru altında koluna girdiği yaralıyı Türk saflarına getiren, kırbalarındaki suyu paylaşan Mehmetçiklerimiz, savaşta bile insanlığın ölmediğini dünyaya ilan etmişlerdir.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi güçlü bir şekilde geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyoruz ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 102. yıl dönümünü ve şehitler günümüzü tebrik ediyor, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu vatan topraklarını bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum."
Yorumlar (0)
19
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74