ORMANI YAKAN MANYAKLAR TUTUKLANDI

ORMANI YAKAN ABLA VE FİRARİ AĞABEY DE TUTUKLANDI   6 GÜNDÜR KARABÜK

banner73
Güncel 04.07.2013, 17:42 04.07.2013, 17:42
12
ORMANI YAKAN MANYAKLAR TUTUKLANDI
banner36

ORMANI YAKAN ABLA VE FİRARİ AĞABEY DE TUTUKLANDI


 

6 GÜNDÜR KARABÜK’TE YAŞANAN ORMAN YANGINLARI SONRASI 4 KİŞİ TUTUKLANDI


 

ormani-yakanlar-tutuklandi


Karabük’ün Cumayanı köyündeki orman yangınıyla ilgili kardeşinin tutuklanmasına kızarak ormanı ateşe veren abla ile firarda olan ağabeyi de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Tutuklanan abla, adliye önünde gazetecilere ve jandarma ekipleri saldırdı.

Geçen hafta Cumayanı köyündeki orman yangınını çıkarttığı tespit edilen O.G’nin (16) tutuklanmasının ardından 3 gün önce Çukurca köyünde, 2 gün önce de Cumayanı köyünde orman yangını çıkmıştı. Jandarma ekipleri Ö.G.’yi (16) ormanı yakarken suçüstü yakalarken, ağabeyi Mustafa G. (36) ise kaçmıştı. Ormanı yeğenleri O.G’nin tutuklanmasına tepki olarak yaktıklarını itiraf eden Ö.G. dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Ö.G.’nin tutuklanmasının ardından adliye çıkışında gazetecilere saldırarak, "Ormanı ben de yakacağım" tehditlerini savuran abla Özlem G. (26) de, bugün orman yaktı. Özlem G, çıkan yangını söndürmeye çalışanlara ve helikoptere tüfekle ateş ederek yangına müdahale edilmesini engellemeye çalıştı. Özlem G. jandarma tarafından gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Adliye önünde gazetecilere saldıran Özlem G. jandarma ekipleri de saldırdı. Tutuklanan Özlem G., 16 günlük bebeğiyle Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

20130703AW000948_01OTOSTOP YAPARKEN YAKALANDI
Öte yandan Cumayanı köyüne giden jandarma ekipleri, Demir Çelik köprüsünde otostop çeken firari Mustafa G. fark ederek yakaladı. 2 gündür aranan Mustafa G. sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

 
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74