ÖĞÜT'TEN KARABÜK VEKİLLERİNE CEVAP

- KARABÜK'ÜN SORUNLARI İLE İLGİLİ TBMMM BAŞKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ VEREN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KADİR GÖKMEN ÖĞÜT, KENDİSİNİ EL

banner73
Güncel 23.01.2013, 19:49 23.01.2013, 19:49
15
ÖĞÜT'TEN KARABÜK VEKİLLERİNE CEVAP
banner36
- KARABÜK'ÜN SORUNLARI İLE İLGİLİ TBMMM BAŞKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ VEREN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KADİR GÖKMEN ÖĞÜT, KENDİSİNİ ELEŞTİREN KARABÜK MİLLETVEKİLLERİNE CEVAP VERDİ.

 

kadir-gokmen-karabuk-vekillere-cevap

Geçtiğimiz günlerde Karabük'ün sorunlarını Meclise taşıyan ve TBMM Başkanlığına Karabük'ün sorunları ile ilgili bir soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, kendisi eleştiren Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci'ye cevap verdi.

Yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Öğüt, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;


Karabük'ün sorunlarının tespiti ve çözümü amacıyla TBMM Başkanlığı'na sunduğum araştırma önergesi sonrası Karabük'ün AKP'li 2 milletvekili bir takım eleştiri ve partime ilişkin açıklamalarda bulunmuşlardır.


Bu telaşlı açıklamaların partilerinin olumsuz icraatlarının üstünü kapatmaya yönelik olmasından ziyade yapıcı olmasını, ayrıca hepimizin Karabük için çabaladığı göz önünde bulundurulduğun da önergemi destekler nitelikte olmasını dilerdim. Zira, söz konusu vekillerimizden biri geçmişte 20,21,22,23. dönemlerde İstanbul ve Antalya kentlerimizin vekilliğini yapmış parlamentonun en tecrübeli isimlerinden biridir.


CHP ve örgütü Karabük ile ilgili yapılan olumlu girişimleri ve icraatları parti gözetmeksizin her zaman desteklemişken, kentimizin daha iyi yerlere ulaşması adına hazırladığım önergenin böyle bir tepkiyle karşılanmasını anlamam mümkün değildir.


Kentimizin gelişimi için ortak bir çaba göstermek gerekliliğine bir kez daha vurgu yaparak, önergemizin AKP tarafından da kabul edilerek milletvekili sayısı 3'ten 2'ye düşmüş olan Karabük'ün sorunlarının ilk defa TBMM çatısı altında gündeme alınması en büyük arzumdur. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Karabük'ün vekil sayısının neden düştüğünü açıklayamayan, eksikliklerini önerge üzerinden şahsıma ve partime yönelik eleştirilerle kapatmaya çalışan Sayın vekillerimiz acaba şu ana kadar Karabük'e ilişkin Meclis bünyesinde bir çalışma başlatamadıkları için mi, yoksa Karabük ile ilgili verdiğim soru önergelerine hiç bir yanıt veremedikleri için mi telaş içindedirler? Yapılacak yerel seçimlerde "8'de 8 alacağız" hayali görenlere inanıyorum ki Karabük halkı gereken cevabı verecektir.


Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74