MUSTAFA AKAY ADAY ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

Güncel 28.02.2015, 07:29 28.02.2015, 07:29
23
MUSTAFA AKAY ADAY ADAYLIĞINI İLAN ETTİ
banner36
mustafa-akay-aday-acikladi

 

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI PARTİ İL BİNASINDA YAPTIĞI BİR TOPLANTI İLE AÇIKLADI


 

MUSTAFA AKAY, ÖN SEÇİM ŞARTI İLE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTIĞINI BELİRTTİ


 

AKAY “CHP KARABÜK’TEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRSA, TÜRKİYE’DE DE İKTİDAR OLACAKTIR”


  

Ön seçim yapılması kaydıyla Cumhuriyet Halk Partisinden Karabük Milletvekili aday adayı olacağını açıklayan ve Karabük’te ön seçim ile aday belirlenecek olması nedeniyle geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezine aday adaylığı başvurusunu yapan Mustafa Akay, parti binasında partililerle bir araya geldi.

Yenice Eski Belediye Başkanı ve CHP Karabük Milletvekili aday adayı Mustafa Akay “Ben Cumhuriyet Halk Partisinin çoğu kademelerinde görev aldım, Cumhuriyet Halk Partili bir aileden gelmeyim, dün olduğu gibi bundan sonrada hep Cumhuriyet Halk Partili olacağım. Günümüzde yeni yeni partiler kurulurken, insanların önüne ekonomik ve başka imkanlar serilirken, biz yolumuzdan hiç sapmadık” dedi.

CHP Karabük Milletvekili aday adayı Mustafa Akay “Partimiz Karabük’te milletvekili çıkartırsa,  Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de iktidardır” şeklinde konuştu.

CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel ve çok sayıda partililerin hazır bulunduğu partililerle yapılan toplantıda ilk konuşmayı İl Başkanı Dinçel yaptı.

Dinçel konuşmasında "CHP Karabük teşkilatlarında geçtiğimiz günlerde örgüt yenilemesine gidildi.  Bu CHP’de yeni bir umut, yeni bir heyecan ve yeni bir coşku ortaya çıkardı. Bu geçmişte görev yapan arkadaşlarımızın başarısız olduğu ve çalışmadıkları anlamına gelmiyor. Bu arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Her yeni bir değişiklik yeni bir umut demektir. Bu nedenle CHP’de önümüzdeki günlerde yeni bir umuda doğru yola çıkacağız. Adaylarımızla bugünden itibaren başlayarak 7 Haziran’a doğru yürüyüşe çıkacağız" dedi.

Konuşmasına milletvekilliği aday adaylığının nerden çıktığını açıklayarak başlayan Mustafa Akay “Benim aday adaylığım nereden çıktı. Türkiye’nin freni patlamış bir araba gibi uçurama sürüklendiği bir ortamda Karabük’te partimize tepeden inme adaylar arandığını görünce, Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki arkadaşlarımla birlikte partiye başarıyı ön seçim getirir şeklinde bir çalışma yaptık. Bende eğer Karabük’e başka illerden paraşütle adaylar gelir ise ön seçim yapılırsa, Karabük’te milletvekili aday adayıyım dedim. Milletvekili adaylığı Karabük’te ön seçimle belirleneceği için aday adayı oldum. Genel Merkezimize de milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yaptım” diye konuştu.

Milletvekili adayının ön seçim ile belirlenmesini neden istediğine de açıklık getiren CHP Milletvekili aday adayı Mustafa Akay “Ön seçim istememizin nedenlerinden bir tanesi özellikle 12 Eylül’den sonra parti üyesini hatırlamaz, partisi üyesini tanımaz, parti üyesine değer vermez hale geldik. İl yönetimleri, ilçe yönetimleri masa başında yapılan delegelerle oluşturuldu. İl ve ilçe yönetimleri oluşturulurken parti üyesinin hiçbir dahli olmadı. Biz her zaman sandık dedik, sandıkla bu iş şekillenirse, hareketlenir düşüncesiyle ön seçim dedik. Ön seçimde bizimle kim yarışırsa yarışsın, durum ne olursa olsun biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz ve o karara saygı duyarız. Parti üyelerimizin seçim öncesi bu şekilde harekete katılmasını istiyoruz. O da ancak ön seçimle olacaktır” dedi.

Konuşmasının son bölümünde kendisinden bahseden Akay, Cumhuriyet Halk Partisinin 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde milletvekili çıkarması halinde CHP’nin Türkiye’de iktidar olacağını belirterek şunları söyledi;

“Ben Cumhuriyet Halk Partisinin çoğu kademelerinde görev aldım, Cumhuriyet Halk Partili bir aileden gelmeyim dün olduğu gibi bundan sonrada hep Cumhuriyet Halk Partili olacağım. Günümüzde yeni yeni partiler kurulurken, insanların önüne ekonomik ve başka imkanlar serilirken biz yolumuzdan hiç sapmadık. Ekonomik anlamda çok mustafa-akay-1güçlü insanlar değiliz ama kendimizi hiç satmadık, yolumuzdan hiç sapmadık, hep Cumhuriyet Halk Partili kalmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisinde ilçe başkanlığı olmak üzere Yenice Belediye Başkanlığı da yaptım. Bu görevleri yaparken Cumhuriyet Halk Partili olmanın da bedelini çok ödedim. Bugünlere bedel ödeyerek, emek harcayarak geliyoruz. Partili üye arkadaşlarım başta olmak üzere, Karabük il merkezinde ve ilçelerde Mustafa Akay isminin bir karşılığı var. Çünkü değişik zamanlarda gittiğimizde halkımızdan bunu görüyorum. İnşallah ön seçimde de üyelerde de bunun karşılığı olur ve 7 Haziranda Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını Karabük’te en yüksek noktaya dikeriz ve Cumhuriyet Halk Partisini iktidara getiririz. Karabük’ten Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili çıkartırsa, Türkiye’de iktidardır. Cumhuriyet Halk Partisi Karabük’e Türkiye’nin ilk sanayi tesisin kurmuştur, bu sanayi tesisinde birçok kişi çalışıp emekli olmuş, şu anda hayatlarını idame ettirmektedirler. Yani şu anda emeklilerimizin Cumhuriyet Halk Partisine vefa borçlarının olduğunu düşünüyorum. Vefa borcunun bu dönemde ödeneceğine yürekten inanıyorum”
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74