MÜSİAD'TAN 'TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNDE KARABÜK'ÜN VİZYONU'

MÜSİAD KARABÜK ŞUBE BAŞKANI AHMET NUR: “ HER

Güncel 22.10.2015, 18:51 22.10.2015, 18:51
27
MÜSİAD'TAN 'TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNDE KARABÜK'ÜN VİZYONU'
banner36

MÜSİAD KARABÜK ŞUBE BAŞKANI AHMET NUR:“ HER ALANDA GIPTA İLE BAKILAN BİR KENT OLMA ARZUSUNDAYIZ”


 

20151022AW556603_02Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesi tarafından ‘Türkiye’nin 2023 hedeflerinde Karabük’ün vizyonu’ konulu istişare ve sohbet toplantısı gerçekleştirildi.

Yenişehir İşçi Lokalinde düzenlenen toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin,KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat,Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen, eski Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, MÜSİAD genel merkez yönetim kurulu üyesi Soner Meşe, MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, MÜSİAD genel merkez yöneticileri ile çevre illerin Şube Başkanları,İlçe Belediye Başkanları, işadamları ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, MÜSİAD Karabük şubesi olarak “Karabük’te ortak aklı ön plana çıkartıp Karabük’te yaşayan tüm sanayici işadamı ve esnafların sorunlarına yardımcı olmak amacıyla TSO ve esnaf odalarıyla birlikte gönül birliği içinde sorunlara çözümler üretmek için müşterek bir çalışma platformu oluşturma arzusunda olduklarını söyledi."

“2023’DE NASIL BİR KARABÜK HAYAL ETMEKTEYİZ”
Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasının tek yolunun birlik ve beraberlik içinde çok ama çok çalışmakla olacağına inandıklarını anlatan Başkan Nur, “MÜSİAD’ın kuruluş amaçlarından da biri olan bölgesinde lider dünyada saygın ve güçlü bir Türkiye olmanın tek yolunun istikrar ve güven ortamında sanayici ve işadamı esnaflarımızın hep beraber üreterek ve bu ürettiği ürünleri tüm dünya pazarlarına sunmasından geçmektedir.

MÜSİAD’ımızda bu hedeflere ulaşma konusunda kendisine bir misyon tayin etmiştir. Tayin ettiği misyona uygun çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu çalışma neticesinde ülkemizde 85 noktada dünyada 63 ülkede 159 irtibat noktasında şubeler ve temsilcilikler açarak sanayicimizin ve işadamımızın hizmetindedir.

2023’de nasıl bir Karabük hayal etmekteyiz. Ülkemizin marka şehirlerinden birinin de Karabük’ün olacağına inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin ilk ağır sanayisinin temelinin atıldığı bu toprakların 2023 yılında ülkemizin gıptayla bakacağı şehirlerden biri haline gelmesi için 7 haziran seçimlerden sonra yüzde yedilerden yüzde 20’lere çıkan faizlerin tekrar yüzde 7’lerin altına inmesi avro ve dolar karşısında yüzde 30 değer kaybeden paramızın tekrar değerlenmesinin, yüzde 3’lere düşen büyümenin tekrar yüzde 5’lere çıkmasının sözün kısası sanayicimizin ve yatırımcımızın tekrar yatırımlara başlamasının tek yolu ülkemizde siyasi istikrarın sağlanıp ülkede güven ve huzur ortamının yaratılmasındadır.

Kardeşliğimizin yenide sağlanmasındadır. MÜSİAD’ın ve ülkesini seven tüm vatandaşlarımızın ortak isteği budur. Çünkü bu topraklardan başka vatanımız yoktur.

Bu ülkede kardeşçe yaşamaya mecburuz. İnşallah ülkesini seven sağ duyu sahibi vatandaşlarımız 1 Kasım genel seçimlerinde tek başına bir partiyi iktidara getirir de bu siyasi çalkantılar biter diye umut ediyoruz” dedi.

“KARABÜK ÇOK ŞANSLI BİR İL”
Siyaset kurumunun yapacağı hizmetlerde Karabük’ün çok şanslı olduğunu da anlatan MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, “Bizler bu günden itibaren Karabük’te yaşayan tüm hemşerilerimizle beraber siyasi ve günlük hesapları bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içinde toplumsal ortak aklı ön plana çıkararak Karabük’ümüze bir çivi çakana minnet ve şükran duyarak devletin tüm illerimize sağlamış olduğu, imkânların sınırlarını zorlayarak her kurum ve kuruluşun destek ve yardımlarını sonuna kadar kullanmalıyız.


Siyaset kurumunun yapacağı hizmetlerde Karabük’ün çok şanslı olduğunu düşünmekteyiz. Çünkü Karabük ve ülkemizin yetiştirdiği kıymetli siyaset adamı değerli hemşerimiz Sayın Mehmet Ali Şahin beyin Karabük milletvekili olarak bizlerin yanında olacağına inancımız tamdır.


Karabük’ e hizmet için tüm siyasi aktörlerin ellerinden geleni yapacağına inanıyoruz. Karabük, 2023 hedeflerinde siyaset kurumu yanında tüm belediyeler, üniversite, TSO, esnaf odaları ve diğer tüm STK’larımızla beraber ortak h
ayalimiz il nüfusunun 2023 yılında 400 bin’i bulacağı üniversitemizin 60 bin civarında bir öğrenci sayısı ile Karabük ve Karabüklü sanayici ile iç içe müştereken çalışan, eğitim seviyesi yükselerek Türkiye ortalaması üzerine çıkaran, öğrencilerimizin yurt sorunlarının tamamen çözüldüğü öğrencilere devlet yurdu imkanları yanında hizmet kalitesi yüksek özel yurtların olduğu işletmecisinin de öğrencisinin de mutlu olduğu bir şehir istiyoruz”
dedi.

 

“ GIPTA İLE BAKILAN BİR KENT OLMA ARZUSUNDAYIZ”

20151022AW556603_01Mezun olup giden öğrencilerinde güzel anılar bırakmış hepsinin Karabük özlemini çektiği bir şehir istiyoruz. Karabük’ün kuruluşuna vesile olan gözbebeğimiz KARDEMİR’in 3 milyon ton üretimi, ürün çeşitliliği ve kaliteli çelik üretimiyle, yapılacak olan Filyos limanıyla dünyaya açılan ve dünyayla yarışabilen güçlü bir KARDEMİR, çalışanlarının ücretinin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu ihtiyacı olan personelini Karabük’teki yaşayan gençlerimizden sağladığı bir KARDEMİR düşünmekteyiz.

Eskipazar endüstri bölgesini, yüksek teknoloji yatırımları yapan firmaların doldurduğu, en az 15 bin kişiye iş imkânı sağlayan teknoloji üssü bir bölge hayal etmekteyiz. Safranbolu’nun yanında diğer ilçelerimizin de turizme açılmasıyla yılda 2 milyon turist ağırlayabilen, onlara konaklama imkânı sunabilen, birisi yapılmakta 5 yıldızlı otellerin artmasını hayal ettiğimiz bir turizm merkezi haline dönüşmüş bir şehri düşünmekteyiz.

Bu yatırımlara paralel olarak ulaşımın olmazsa olmazı modern bir hava alanına sahip olan bir şehir istiyoruz. Filyos liman bağlantılı yolları ile Bartın, Zonguldak ve Kastamonu illerine duble yollarla bağlanmış bir şehir istiyoruz. Şu anda 60 bin olan emekli sayısının 2023 yılında 100 binlere ulaştığı, konut ihtiyacı olan emeklimizin konut sorunlarının çözüldüğü, maaşların yaşanabilir düzeyde olduğu emeklilerimizin mutlu ve rahat yaşadığı bir şehir ve ülkemizin yaşanabilir şehirlerarasında üst sıralara ulaştığı bir Karabük istiyoruz.

Sağlık alanında yapılan ve yapılmakta olan yatırımlarla büyük şehirlere hastaların taşınmadığı her türlü tedavilerinin Karabük’te yapılabildiği sağlık tesislerinin olduğu, halen bir tane olan özel hastane sayısının çoğaldığı, hizmet kalitesinin yükseldiği ülke içinden ve dışından hastaların Karabük’e tedavi için geldiği bir şehir istiyoruz. Yüzde 70’i ormanlarla kaplı ilimizde orman ve doğa turizminin öne çıkarılarak gerekli yatırımların yapıldığı, Karabük’ümüzün yurtiçi ve yurtdışı tanıtımında önemli rol üstlenen Kardemir Karabükspor’umuzun süper ligin güçlü takımlarından biri olduğu bir şehir istiyoruz.

Üniversitemizin yanında ortaöğretimine yapılan yatırımların tamamlanarak yıllardır Türkiye genelinde ilk üçlerde olan eğitim seviyemizin aynı çizgide devam ettiği bir şehir arzuluyoruz. Karabük’te yoksul ve fakir ailelerin kalmadığı ilgili kurumlar ve STK’lar tarafından desteklenerek bu fakirlik sorununun çözüldüğü bir kent ile şuanda huzur ve güven ortamı bakımından gıptayla bakılan şehrimizin 2023 yılında da Türkiye’nin en güvenli ve huzurlu şehirlerinden biri olacağına inanıyoruz.

Karabük TSO’un girişimleri ile OSB alanına yaptırılan Meslek Lisesinin Yüksek Okul olarak Karabük Üniversitesine devri ile bir ilk yaşanarak, sanayi ile üniversite iç içe birlikte bir eğitim kurumu oluşturuldu. Ayrıca Karabük TSO tarafından OSB alanına bir İnevisyon merkezi kurulması yönünde yoğun çalışmalar yapılmakta.

Bu merkezde en kısa sürede kentimize kazandırılacağını temenni ederek, TSO Başkanımız Tuncay Özcan’ın verdiği gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Karabük’te yaşayan tüm vatandaşlarımızın sanayici, işadamı ve esnaflarımızın, siyasi ve günlük hesapları bir tarafa bırakarak, Karabük için el ve gönül birliği içinde bir ve beraber olarak çalışmasından geçtiğine inancımız tamdır” dedi.
Yorumlar (0)
12
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74