'MUHACİR VARSA BİZE DE ENSAR OLMAK DÜŞER' PROJESİ

KARABÜKLÜ ÖĞRENCİLER HAFTALIKLARINI BAĞIŞLAYIP GİYSİ VE OYUNCAKLARINI BÖLÜŞECEK &nbs

banner73
Güncel 24.02.2016, 09:45 24.02.2016, 09:45
19
'MUHACİR VARSA BİZE DE ENSAR OLMAK DÜŞER' PROJESİ
banner36

KARABÜKLÜ ÖĞRENCİLER HAFTALIKLARINI BAĞIŞLAYIP GİYSİ VE OYUNCAKLARINI BÖLÜŞECEK


 

20160223AW668236_01Karabük ve ilçelerinde eğitim öğretim gören öğrenciler iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocuklar için, "Muhacir Varsa Bize De Ensar Olmak Düşer" projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse başkanlığında Öğretmenevinde okul aile birliği ve öğrenci meclis başkanlarının katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, kampanya fikrinin okul öğrenci meclis başkanları ile toplantıda gündeme geldiğini söyleyerek, “Komşu ülkelerde yaşanan savaşlardan dolayı ülkemize sığınan muhacirler var.

Bunlarla ilgili Karabük eğitim camiası olarak neler yapabileceğimizi konusunda tartışırken, öğrencilerimiz birer haftalıklarını ile giysi ve oyuncuklarını paylaşacakları yönünde fikir beyan ettiler. Hatta projenin ismi olan "Muhacir Varsa Bize De Ensar Olmak Düşer" slagonu ise öğrencilerimiz seçti.

Bu kampanyanın asıl amacı, her şeyden önce yaşanan bu insanlık dramına dikkat çekmek. Öğrencilerimizin yaşanan gelişmelere ilgi duymalarını sağlamak. Türkiye olarak bizi biz yapan dünya insalık aleminde haklı kılan gönderimize dikkat çekmek. Birlik ve beraberlikle neler başarılabileceğini göstermek.

Bu vesile ile bu mağdur olan insanlara azda olsa merhem olmak. Projemiz hafta sonuna kadar nakdi yardımlarımız devam edecek. Okul aile birliği ve meclis başkanlarımızın müşterek çalışmaları kapsamında yürütülüyor” dedi.

Köse, organizasyon ile ilgili okullara gerekli duyurunun yapıldığını toplanan giyecek ve oyuncaklar Karabük’te toplanarak kamplara gönderileceğini de ifade etti.
Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74