MESLEKSİZ KİMSE KALMASIN

KARABÜK İŞKUR MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR  

Güncel 25.06.2014, 14:47 25.06.2014, 14:47
11
MESLEKSİZ KİMSE KALMASIN
banner36

KARABÜK İŞKUR MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR


 

20140625AW126859_01

 

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması çalışmaları kapsamında istihdam garantili ve özel politika gerektiren gruplara yönelik eğitim protokolleri imzaladı.

İŞKUR Karabük İl Müdürü Coşkun Güven, kentte iş gücü ihtiyacı olan çağrı merkezleri için müşteri asistanı, tekstil sektörü için kalite kontrolcü, metal sanayi için gazaltı kaynakçısı ve toptan ve perakende ticaret yapanların ihtiyacı olan satış görevlisi alanların da olmak üzere toplam 80 kişiyi kapsayacak eğitim protokolleri imzaladıklarını söyledi.

Güven, “2014 yılında İlçelerimize mesleki eğitim alanında öncelik vermekteyiz. Bu kapsamda daha önce açılan ve Eflani de halen devam eden dokuma kursundan sonra, Yenice ilçesinde de Gazaltı Kaynakçı kursu için Yenice ÇPL ile protokol imzaladık. Burada 15 kişiye Gazaltı Kaynak mesleğinde eğitim verilecek. Yine ilimizde tekstil sektörü çalışan sayısının yoğun olduğu bir sektör. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren tekstil işvereni ile istihdam garantili Kalite Kontrol mesleğinde 25 kişilik kurs planlaması yapıldı ve katılımcı müracaatları devam etmektedir. Ayrıca son dönemlerde toptan ve perakende ticaret yapan market işletmeleri, Müdürlüğümüzden yoğun olarak satış görevlisi alanında işgücü talebinde bulunmakta idiler, bizde Müdürlük olarak bu alanda işgücü yetiştirmek için Karabük Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile protokol imzalayarak, bu ihtiyacı karşılamak için mesleki eğitim kursu açtık. Kurslarımıza katılımcı müracaatları devam etmekte olup, ilgilenenleri Müdürlüğümüze beklemekteyiz” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven ayrıca, müdürlüklerince yapılan İşgücü Piyasası Araştırması sonucu, kentte ihtiyaç duyulan mesleklerle ilgili mesleki eğitim planlamaları önümüzdeki süreçte de devam edeceklerini, ilgilenenlerin İşkur internet sayfasından ve 444 75 87 nolu telefonlardan veya şahsen Müdürlükten bilgi alabileceklerini belirtti.
Yorumlar (0)
9
açık
banner17
banner18
banner39
banner74