MARANKİ'DEN 'SAĞLIKLI DÜŞÜN, SAĞLIKLI YAŞA' KONFERANSI

Güncel 24.04.2014, 13:28 24.04.2014, 13:28
8
MARANKİ'DEN 'SAĞLIKLI DÜŞÜN, SAĞLIKLI YAŞA' KONFERANSI
banner36
20140423AW070671_03Prof. Dr. Ahmet Maranki Karabük Üniversitesinde (KBÜ) ‘Sağlıklı Düşün, Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa’ adlı konferans verdi.

Konferans öncesi Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a nezaket ziyaretinde bulunan Porf. Dr. Ahmet Maranki, Kastamonu ve Karadeniz aşığı biri olduğunu söyleyerek, “Beni Üniversitenize davet ettiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Karabük’ü ve Karabük Üniversitesi’ni takip ediyorum. Yaptığınız işleri çok takdir ediyorum. İşimi iyi yapıyorum. Ülkemizde ilkleri yapmaya çalışıyorum. Maalesef ülkemizde 170 üniversitemiz, 157 bin sadece tıp doktorumuz var ki eczacıları saymıyorum daha ülkemizde bir tane patentli ilacımız yok. Ama ben Karadeniz aşağı olarak, dağlarda hiç toplanmayan, Bolu’dan Sivas’a kadar olan alucu alarak kalp damar rahatsızlığında kullanılan ürünü ürettim ve bu güne kadar da 751 tane ürünüm patentlendi. Bana göre vatanını sevmek budur” diyerek yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin ardından konferansa geçen Maranki, öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği konferansta her şeyin başının sağlık olduğunu belirterek, “Bana göre bu ülkede gıda terörü var. Yani sizin okuyabilmeniz, tezlerinizi verebilmeniz, diploma alabilmeniz için bir kere sağlıklı düşünmeniz gerekiyor. Sağlıklı düşünürseniz sağlıklıda yaşarsınız. Sağlıklı düşünmeyen, sağlıklı beslenmeyen, sağlıklı yaşayamaz. Peki bu nasıl olacak işte bugün bu konuya değineceğiz ve sizlere yeni bir ufuk açmaya çalışacağız” diyerek ‘Beyaz Ölüm’ adlı kitabında da yer alan konulara değindi.

Konferansın sonunda sunumlarından ve değerli bilgilerinden dolayı Porf. Dr. Ahmet Maranki’ye teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.
Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74