KUTLU DOĞUM HAFTASI 'NAMAZLA DİRİLİŞ' ETKİNLİĞİ

Karabük Üniversitesinde 12-20 Nisan arası Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Namazla Diriliş” kon

Güncel 13.04.2015, 15:55 13.04.2015, 15:55
18
KUTLU DOĞUM HAFTASI 'NAMAZLA DİRİLİŞ' ETKİNLİĞİ
banner36

Karabük Üniversitesinde 12-20 Nisan arası Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Namazla Diriliş” konferans gerçekleştirildi.


 

20150413AW381942_01KBÜ Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nun da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi tarafından “İnsanlığın En Hayırlısı Hz. Peygamber (S.A.V.) ve Birlikte Yaşama Ahlakı” başlığıyla hafta boyunca sürecek olan sekiz programdan ilki yapıldı.

“Namazla Diriliş” konulu programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut "Gözümüzün nuru, cennetin anahtarı namazı yüzde 99’u Müslüman olan cennet vatanımızda maalesef yüzde 30’u beş vakit kılmakta. Bu kılan kısımdan acaba kaç tanesi huşu ile namazı kılmakta. Hakkı verilerek kılınan bir namaz eşkıyayı evliya yapar. Namaz ülkemizde mutlaka yaygınlaştırmalı. Namazı kılmamanın 3 nedeni vardır;

Birincisi imanımızda problem vardır, İkincisi ise Rabbimizi iyi tanımadığımızdandır son olarak ise Namaz kılmayı bilmemektendir. Namaz aslında Allah’ım sana iman ediyorum seni seviyorum demenin elle tutulur gözle görülür bir işaretidir. İyi bir kul iyi bir Müslüman olmak için namazı huşu içinde kılmalı ve namaz kılmamayı küçük bir sorun olarak görmemeliyiz. Namaz kılmamak büyük bir sorundur. Namaz kılmayı gözünde büyüten insanlarda mevcut.

Namaz aslında bir (iki vakit arası) vakittir. Fakat şeytan bizlere uzun bir vakit olarak göstererek namazdan uzaklaştırmaktadır. Bizi sabah namazına kaldırmayan imanımız cennete bizi nasıl götürecek sözünü düşünerek herkes kendi muhasebesini yapmalıdır” dedi.

20150413AW381942_03Kuran Tilavetinin de okunduğu programa İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Akademik ve İdari personel ile vatandaşlar katıldı.
Yorumlar (0)
24
orta şiddetli yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74