KÖY MUHTARLARINDAN ŞAHİN'E ZİYARET

KARABÜK MERKEZE BAĞLI KÖY MUHTARLARI AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

banner73
Güncel 28.12.2015, 18:02 28.12.2015, 18:02
14
KÖY MUHTARLARINDAN ŞAHİN'E ZİYARET
banner36

KARABÜK MERKEZE BAĞLI KÖY MUHTARLARI AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ


 

20151228AW616799_01Karabük Merkeze bağlı 38 Köy Muhtarı, Karabük Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Kemik başkanlığında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’i Parti Genel Merkezindeki Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığındaki makamında ziyaret ettiler.

Karabük Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Enver Kemik, ziyarette yaptığı konuşmada köylerin ve muhtarların sorunları ile isteklerini dile getirdi.

Kemik, “Sizin gibi önemli bir devlet adamının bölgemiz milletvekili olması bizim için bir veli nimettir. Sorunlarımıza çözüm ve isteklerimiz sizin sayesinde karşılıksız kalmıyor. Karabük Merkez köy muhtarları olarak, son yıllarda köylere yapılan hizmetleri açık bir şekilde görmekteyiz.

Özellikle geçtiğimiz yıllarda KÖYDES Projeleri çerçevesinde köylerimize yapılan yol, su ve alt yapı gibi hizmetler sayesinde kısa bir sürede 40 yıllık bir ilerleme kaydettik. Her ne kadar hizmetlerde çıtayı yüksek tutsanız da talepler ve eksiklikler bitmiyor. Bu hususta size çok güveniyoruz.” dedi.

Enver Kemik’in konuşmasının ardından köy muhtarları tek tek söz alıp, köylerinin sorunlarını belirterek, çeşitli taleplerde bulundular.

Karabük Merkez Köy Muhtarlarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise “Sizlere ve sizlerin şahsında merkeze bağlı köylerde yaşayan vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

1 Kasım seçimlerinde vatandaşlarımız ve sizler önemli ölçüde, hatta her türlü takdire şayan bir şekilde bizlere destek verdiniz. Zaten bu destekler sayesinde zaten Türkiye’de tek başımıza yönetimde bulunuyoruz. Biraz önce bize getirdiğiniz istek ve taleplerini yerine getirme ve takip etme sorumluluğunu bizlere siz verdiniz.

Bizde her zaman ve her zeminde elimizden geldiği kadar vatandaşımızın hayatını daha da kolaylaştırmak, özellikle köylerimizi daha da yaşanır hale getirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi ifade etmiştik.

Doğrusu seçimlerden önce aldığımız bir karar vardı, ilçelerimizde bize en yüksek oranda oy veren üç köyümüzü ziyaret edeceğiz demiştik.

İlçelerimizde bize en yüksek oranda oy veren üçer köyümüzü ziyaret ettim, şu ana kadar 16 köyü ziyaret etmiş olduk. Bir tek Ovacık’ta iki köy kaldı.

Şimdi vatandaşlarımız soruyor, sadece bu köylere mi gideceksiniz diye. İnşallah bütün köyleri tek tek ziyaret edeceğiz.

Şu ana kadar köylerimize ne hizmetler yapılmış ve şimdi ne gibi hizmetler yapılması gerekiyor, işte bunları yerinde görmek için bütün köylerimize gitmeyi hedefliyoruz.

Tabi ki vatandaş seçtiğini görmek ister, yanında ister, onunla sohbet et20151228AW616799_02mek ister. Siyaset de halkla ilişkiler çok önemlidir.

Şu ana kadar gittiğimiz her köyümüzde toplu resimler çektiriyoruz. Bunları arşivimize koyacağız, o köylerimize de göndereceğiz.

Hatta fotoğrafta kimler yer aldıysa tek tek isimlerini yazacağız. Hayatlarımız fani ama bu fotoğraflar inşallah baki olur.” dedi.

Karabük’teki köy ve mahallerin tüm sorunlarını yerinde tespit edip, yeni hizmetlerin getirilmesi için çalışmalar içinde olacaklarını ifade eden Şahin, tüm köy muhtarlarına önceden haber verip geleceğini belirtti.

Şahin, muhtarlarla kendisi arasında başka bir aracı kişi olmaması gerektiğini ve direkt muhtarların kendisine, kendisinin de her an tüm muhtarlara ulaşması gerektiğini ifade ederek, cep telefon numarasını verdi ve muhtarların bu numarayı kayıt etmelerini istedi.

Şahin, ayrıca söz konusu o telefonda tüm köy muhtarlarının da numarası olduğunu, olmayanların ise kısa bir sürede yükleneceğini belirterek “Muhtarlarımızla benim aramda bir üçüncü şahıs olmamalı.

Muhtarımızın köyü adına, köy halkı adına acil bir isteği mi var, arayacak beni cep telefonumdan20151228AW616799_03 direk bana ulaşacak. Ben de aynı şekilde her muhtarın cep numarasını kayıt ediyorum. Böylece iletişimi daha da güçlendireceğiz.” diye konuştu.

Şahin, konuşmasından sonra muhtarlarla yemekte sohbet etti ve ardından AK Parti Genel Merkez binasının önünde toplu bir hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39