KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ÖZCAN SEÇİLDİ

Karabük Kent Konseyi 'nin tek liste ile gidilen genel kurulunda başkanlığa, Maden Mühendisleri Odası Karabük

Güncel 03.09.2016, 15:50 03.09.2016, 15:50
11
KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ÖZCAN SEÇİLDİ
banner36

Karabük Kent Konseyi 'nin tek liste ile gidilen genel kurulunda başkanlığa, Maden Mühendisleri Odası Karabük şube Başkanı Şube Başkanı Kazım Özcan seçildi.


 
20160903AW842094_01Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Mevcut başkan Yalçın Kılınç’ın aday olmadığı genel kurulda tek aday olan Maden Mühendisleri Odası Karabük Şube Başkanı Kazım Özcan konseyin yeni başkanı oldu.

Karabük Belediyesi Kongre ve Nikah Salonunda gerçekleştirilen genel kurula Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Genel Sekreter Mehmet Uzun ve genel kurul üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığını Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Atilla Aygün’ün yaptığı genel kurulda tek aday olan Kazım Özcan konseyin yeni başkanı oldu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili genel kurulda yaptığı konuşmada, Karabük’ü hep birlikte ileriye taşıma çağrısı yaparak, Kent Konseyini bundan böyle daha aktif hale getireceklerini ve bu konuda belediye olarak her türlü desteği vermeye de hazır olduklarını söyledi.

Kent Konseylerinin şu ana kadar yalnızca Karabük’te değil ülke genelinde istenilen hedefe ulaşamadığını belirten Başkan Vergili, “Ancak biz bu onu da örnek olacağız. Kent Konseyimize en kısa sürede bir mekan ve sekretarya kuracağız.

Bütçemizden belli bir rakamı çalışmaları için aktaracağız ve değişik konularda kendilerinden bizlere rapor hazırlamalarını, projeler üretmelerini isteyeceğiz. 7 yıllık görev süremiz içerisinde hiçbir zaman siyasi davranışlar içerisinde bulunmadık. Kent Konseyi de bu şekilde olmalı, hepimize yol göstermeli.

Karabük olarak çevremizdeki illerden daha iyi durumdayız ve hep birlikte Karabük için çalışıyoruz. Bu salonda bulunan bürokratlarımız da, sivil toplum kuruluşlarımız da, bizlerde Karabük için çalışıyoruz. Kendileri bizlere destek oluyor ve bizde işlerimizi daha kolay yürütüyoruz, kendilerine teşekkür ediyorum."

Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Kazım Özcan ise, kendisine destek olan tüm genel kurul üyelerine teşekkür ederek, “Karabük’ümüzü daha ileriye taşıma noktasında herkesten destek bekliyoruz, bu salonda bulunan siz genel kurul üyelerinden elini taşın altına değil, gövdesini taşın altına koymasını bekliyoruz, hedefimiz yaşanabilir ve miras bırakılabilir bir Karabük’ü oluşturmak” dedi.

Kazın Özcan başkanlığındaki Kent Konseyinin yeni yürütme kurulu ise şu isimlerden oluştu; “Fatih Çapraz, Celal Bulut, İbrahim Harmanbaşı, Ulvi Üngören, Adnan Taşlıyan, Kenan Aydoğdu, Şükrü Gökkaya, İsmail Akça, Deniz Eser Küçükoğlu ve Mehtap Başaran.”
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74