KBÜ'DEN BİR İLK DAHA

Bilinenleri asla tekrarlamayan ve İlklerin öncüsü olan Karabük Üniversitesi Üniversiteler arasında bir ilki da

Güncel 12.01.2015, 15:25 12.01.2015, 15:25
9
KBÜ'DEN  BİR İLK DAHA
banner36

Bilinenleri asla tekrarlamayan ve İlklerin öncüsü olan Karabük Üniversitesi Üniversiteler arasında bir ilki daha gerçekleştiriyor.


 

3-(29)

Öğrenci inisiyatifinin her zaman en önde tutulduğu KBÜ'de öğrencilerin sosyal alanda gerçekleştirmeyi düşündükleri toplumsal projelerine Üniversite bütçesi kullanılarak destek verilecek.

Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından uygulamaya başlanılan Sosyal Gelişim ve Farkındalık Projeleri Mali Destek Programı ile öğrencilerimizin toplumsal sorunlara yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarda bulunarak hazırlayacağı, kendi kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve toplumsal fayda elde edilecek somut sosyal fikirlerine mali destek verilecektir.

kbu-rektorPrograma ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal: “Öğrenci odaklı üniversitemizde öğrencilerimizi geleceğin liderleri olarak yetiştirmek için her türlü imkânı sağlıyoruz. Öğrencilerimizde kendilerini sunulan imkânları her zaman en iyi şekilde, Biz Karabük Üniversiteliler ruhu ile sahip çıktılar ve değerlendirdiler. Yine bu kapsamda Üniversiteler arasında bir ilk olan Sosyal Gelişim ve Farkındalık Projeleri Mali Destek Programını uygulamaya koyuyoruz. Ben inanıyorum lider, üretken öğrencilerimiz insanlık için faydalı ve tüm insanlığı ilgilendiren konularda farkındalık yaratacak projelere imza atacaklar. Tüm katılımcı öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

12 Ocak Pazartesi günü başlayan Sosyal Gelişim ve Farkındalık Projeleri Mali Destek Programı başvuruları 2 Mart 2015 tarihinde sona erecektir. Proje başına 1.000 TL ile 10.000TL arasında destek sağlanacak olup, projenin toplam bedeli ise 200.000TL’dir.

Detaylı bilgiyi sks.karabuk.edu.tr/sogef adresinden alabilirsiniz.
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74