KBÜ'DE SİNAN YAĞMUR İLE AŞKA YOLCULUK

Güncel 11.04.2014, 14:40 11.04.2014, 14:40
8
KBÜ'DE SİNAN YAĞMUR İLE AŞKA YOLCULUK
banner36
20140410AW057864_02Karabük Üniversitesinde (KBÜ) Kariyer Günleri başladı.

7-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Kariyer Günleri kapsamında KBÜ Edebiyat Kulübü tarafından Türk Edebiyatının son yıllarda öne çıkan isimlerinden Şair-Yazar Sinan Yağmur’un katılımlarıyla ‘Aşka Yolculuk’ adlı söyleşi ve imza günü düzenlendi.

Söyleşi öncesi Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı makamında ziyaret eden Sinan Yağmur, “Karabük Üniversitesi köprüden önce bir başka köprüden içeri girdiğinizde ise başka bir dünya ile bizleri karşılıyor. Üniversiteniz çok güzel, gerçekten hayran kaldım. Hatta hiçbir ücret ve karşılık beklemeden bu kadar güzel bir üniversitede Fahri Öğretim görevlisi olarak haftada iki üç kez gelip ders vermek isterim. Marifet gelen de değil getirendedir. Sayın Rektörüme bizi Üniversitesine davet ettiği için çok teşekkür ederim.” dedi.

Kendilerini üniversitede ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise, “Nazik ziyaretiniz için aynı zamanda da hem şahsım adına hem de Üniversitem adına söylediğiniz güzel sözler için çok teşekkür ederim. Sizin gibi Türk Edebiyatında katkıları olmuş, yazdığı kitaplarla bizleri Mevlana, Şem, Kimya Hatun, Veysel Karani gibi isimlerle tekrardan tanıştırarak, onların derinliklerine götüren bir isim ile çalışmak bizler için onurdur. Tekrardan Üniversitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi.

Yağmur daha sonra söyleşi ve imza gününe katıldı. Söyleşisinde tasavvuftan, mürşit ve müritten, Şems-i Tebrizi ve Mevlana’dan, tasavvufta aşka ulaşmaktan bahseden Şair-Yazar Sinan Yağmur söyleşisini katılımcıların sorularını cevaplandırarak sonlandırdı.
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74