KBÜ'DE KPSS'DE SÖYLEŞİSİ

Karabük Üniversitesi (KBÜ) İşletme Öğrenci Kulübü tarafından "2016 KPSS Söyleşisi" gerçekleştirildi.

Güncel 17.03.2016, 11:18 17.03.2016, 11:18
8
KBÜ'DE KPSS'DE SÖYLEŞİSİ
banner36

Karabük Üniversitesi (KBÜ) İşletme Öğrenci Kulübü tarafından "2016 KPSS Söyleşisi" gerçekleştirildi.


 
20160316AW690188_01Hamit Çepni Konferans Salonu’nda düzenlenen ve KPSS Uzmanı Cihan Ural’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye, konuşmacı olarak İsmail Adıgüzel ile Bayram Meral katıldı.

Söyleşide her iki yazar da hedeflerinin 2016 KPSS’de soruların çoğunu değil hepsini tutturmak ve sınav öncesi öğrencilere bunları aktarmak olduğunu belirtti.

“BOL HARİTALI VE YORUMA DAYALI SORULAR GELECEK”
Coğrafyanın Pusulası kitabının yazarı Bayram Meral konuşmasında, “Coğrafya ezber bir ders asla değildir, Coğrafya’yı mantık çerçevesinde öğrenmek gerekir. Amacınız yaşadığımız ülkeyi bilmek olsun, Coğrafya’ya bu amaçla çalışın.

Seneye atanacağınız yerin temel bilgisini öğrenmeye çalışın. Benim amacım KPSS’de çıkan 18 Coğrafya sorusunu adaylara 18 net olarak yaptırabilmek. Bugünde KBÜ’de bunu gerçekleştirmek için buradayız. Biz Coğrafya’yı görsellikle birlikte akılda kalacak şekilde çalışmalarımızı ortaya koyarsak eminim ki daha başarılı oluruz.

Geçtiğimiz hafta yapılan YGS bize aslında KPSS’de bol haritalı sorular geleceğini gösterdi.Sorular bilgi ağırlıklı değil, yorum ağırlıklı gelecek gibi gözüküyor. Temel bilgi mutlaka olmalı ama üzerine kişi kendisi yorumda eklemeli. Arkadaşlara özellikle tavsiyem ezber yapmasınlar, ezber sınav kaygısı nedeniyle unutulabilir.

Yorum gücünü artıracak temel bilgilere sahip olmak ve yorum yapmak gerekiyor. Bunun için yapılması gereken şey haritalar üzerinden öğrenmektir” dedi.

“TARİH UNUTULMAYA MEYİLLİ BİR DERS, BOL SORU ÇÖZÜN”
Tarihin Pusulası kitabının yazarı İsmail Adıgüzel de konuşmasında özellikle sınava girecek adayların soru çözerken dikkat etmeleri gereken noktalara değindi.

Adıgüzel, başta tarih olmak üzere Genel Kültür-Genel Yetenek alanlarında çıkması muhtemel sorular üzerinde durarak, sınav öncesi öğrencilerin motivasyonunu artırdı.

Lisans alanından KPSS’ye girecek adaylara sınava son bir ay kala soru çözmelerini öneren Adıgüzel, Lise ve Önlisans alanından sınava gireceklere de şimdiden çalışmaya başlamaları gerektiğini kaydederek, ‘Tarih unutulmaya meyilli bir ders bunu sorularla pekiştirmelisiniz” diyerek öğrencileri uyardı.
Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39